Yaşadığın Bölge Ne Kadar Güvenli ” Hayat Eve Sığar ”

0
234

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine kısa süre önce kamuoyuna açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Hayat Eve Sığar’ isimli telefon uygulaması duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje vatandaşların hizmetine açıldı.

- Reklam -

Nasıl Kullanılır?

Hayat Eve Sığar uygulamasına android ve İOS marketlerden ücretsiz bir şekilde ulaşmak mümkün. Uygulama indirildikten sonra ilk olarak telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz isteniyor. Numara kaydedildikten sonra mesaj yolu ile tarafınıza gönderilen kod ile numara doğrulama işlemi yapılıyor. ‘Hesabın doğrulandı.’ mesajını aldıktan sonra ‘Konum servislerini aç.’ ve ‘Bluetooth servislerini aç’ seçeneklerine dokunarak uygulamanın özelliklerini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ardından ‘T.C. Kimlik No, Baba Adı ve Doğum Yılı’ bilgilerinizi girerek, bölgenizde bulunan virüs riskini görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama 1 Milyon Kişi Tarafından İndirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından kısa süre önce yayınlanan uygulama, Android ve İOS marketlerde yoğunluğa sebep oldu. Sağlık ve Fitness kategorisinde 1. Sıraya yerleşen uygulamanın, hizmete açılmasından kısa bir süre sonra  1 milyondan fazla kişi tarafından indirildiği öğrenildi.