Vatandaş, Kartal Belediyesini Bakan’a şikayet etti

0
268

Vatandaş, Kartal Belediyesini Bakan’a şikayet etti Kartal ilçesini ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, İstanbul 1.Bölge Milletvekili adayı Murat Kurum, ilçede yaşanılan sorunları dinledi.

Bakan Murat Kurum’un yanına gelen bir kadının ‘kentsel dönüşüm’ isyanı ise kameralara yansıdı.

Evinin çok eski olduğunu belirten kadın, kentsel dönüşüm isteğinde bulundu. Bakan Kurum ise “Yarısı Bizden Kampanyası’na başvurdunuz mu?” diye sordu.

Başvuruda bulunduğunu ancak belediyenin engel olmaya çalıştığını vurgulayan kadın, şu ifadeleri kullandı;

“Başvurduk ama şöyle. Belediye buradan otobüs kaldırdı itiraz edilmesi için. Gittiğimiz zaman da yardımcı olun, itiraz edin dediler. Biz itiraz etmiyoruz kentsel dönüşüme. Bizim evlerimiz dökülüyor. 15 yıldır bizi seçimüstü oyalıyorlar. Bu zihniyetsizler çivi çakmıyor Kartal’a.”
Konuşmanın üzerine Bakan Kurum, yardımcılarına “Buraya bakalım, inceleyelim” dedi.

Buraya Bakanlık depremden önce 8 kat verdi. Artık Kartal ilçe belediyesinden alıp, çevre bakanlığı kendimiz yapacağız diye bize bir afiş asıldı. Kartal Belediyesi de ‘Bizi 8 kat kurtarmıyor, 12 kat olsun’ diye itiraz etti. Buna itiraz edelim diye buradan otobüslere toplanıp, Çevre Bakanlığı’na insanlar götürüldü.

‘Bu projeye itiraz edin, bazı sıkıntılar var’ dendi. Biz böyle bir kıskaçtayız. Belediye bize Altınok zamanından beri seçim üzeri bize 5 yılda evinizdeniz dedi. Biz burayı kazanlım 2.yılda evinizdeyiz dediler. Hiç bir hizmet görmüyoruz”