Tunç Kartaler, Kartalspor’a Başkan Adaylığını Açıkladı

0
746

Kartal’ın marka değerlerinden biri olan Kartalspor‘a gelecek dönemdeki kongre’de 2019 – 2020 yılı sezonunda forma sponsoru olan Freya Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Kartaler başkan adayı olacağını açıkladı.

- Reklam -

Kartalspor Başkan adayı Tunç Kartaler yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Kartal kamuoyuna ve Kartalspor camiasına; 

2019 – 2020 sezonu Kartalspor için yine hayal kırıklığı ile geçmiş, son 6 sezonda 4 kere küme düşmüş 1 sene de Playout oynayan takımımız grup aşamasında klasman grubuna dahi kalamamıştır. 

Üstüne üstlük Kartalsporumuzun son 10 sezonunda olduğu gibi SAL liginde (Süper Amatör Ligi) bile oyuncu ödemeleri sağlıklı yapılamamış  lig bitmiş olmasına rağmen ödeme konusunda oyunculara verilen sözler tutulmamıştır. 

Freya Kozmetik 1 yıllık sponsorluk bedeli olarak 35 bin TL kaynak aktarımı yapmıştır. Ayrıca; BAL ligine(Bölgesel Amatör Ligi) çıkma primi olarak da 80 Bin TL açıklanmış toplam da ise Freya Kozmetik olarak 160 bin TL bütçe ayrılmış ancak sonuç başarısız olmuştur. TOYOTA Fabrikasının bile Sakaryaspor’a 250 bin TL destek olduğu dönemde çocukluk sevdamız Kartalspor’a ayırdığımız bütçe SAL ligi (Süper Amatör Ligi) için oldukça iyi bir bütçe idi. 

Biz uzaktan çocukluk sevdamız KARTALSPOR’a ne kadar destek olsakta yönetim kademesinde olan kişilerin vizyonu SAL liginde (Süper Amatör Ligi) küme de kalmakla sınırlı olduğu için biz ne yaparsak yapalım Kartalspor gelecek yıllarda da yerinde sayacak gibi görünüyor. 

Bu sebeplerden dolayı 2020 – 2021 sezonu için alınacak bir genel kurul kararında KARTALSPOR BAŞKANLIĞINA adaylığımı açıklamaktan gurur duyarım. 

Saygılarımla 

Tunç Kartaler 

Freya Kozmetik Yön. Krl. Başkanı