Trabzon Taşocağı Köyü Derneği 2. Geleneksel Kermesi Başlıyor

0
657

Kartal’da bulunan Trabzon Taşocağı köyü Kültür Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen, 2. Geleneksel kermes yarın (15 Haziran) saat:10:00’da başlıyor.

- Reklam -

kartalyasam.com olarak , Dernek Başkanı Mustafa Arslan, Başkan Yardımcıları Nazım Arsalan ve Ziya Akçay, Yönetim kurulu üyesi Kemal Cömert ve Kadın Kolları Başkanı Emine Akçay‘a  Derneğin sosyal faaliyetleri ve yarın başlayıp 2 gün sürecek olan kermes ile ilgili sorularımızı yönelttik.

”Taşocağı Köyü Derneği Kermesi Yarın Başlıyor ”

Dernek Başkanı Mustafa Arslan ve Kadın Kolları Başkanı Emine Akçay, yarın başlayacak kermes ile ilgili şu açıklamalarda bulundular; ” Biz Kartal’da 1996 yılından beri varolan bir derneğiniz, bir arada olabilmek ve birlik beraberlik için derneği kurduk. Trabzon Taşocağı köyü Kültür Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, sosyal ve kültürel faaliyetleri olan bir dernektir. Mesela; Hasta ziyaretlerimiz, ihtiyaç sahiplerine yardım v.b. gibi toplumsal faaliyetlerimizi her zaman gerçekleştirmekteyiz. Yarından itibaren ise 2 gün sürecek olan 2. Geleneksel kermes çalışmamız var. Kermes’te bizim kültürümüzü yansıtan, hayır eşyaları, yöresel yiyecekler içecekler, yöresel el işlerimiz ( Peştemal, seccadeler, el yapımı bileklikler ve kolyeler v.b ) ziyaretçilerin beğenisine sunacağız. Tüm Kartallıları 2. Geleneksel Trabzon Taşocağı köyü kermesine bekliyoruz.” dediler.

15 Haziran Cumartesi saat 10:00’da başlayacak olan kermes, 16 Haziran Pazar akşamı saat 20:00’a kadar devam edecek.

Kermesin yapılacağı adres; Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cad. Nu:7 ( Yakacık Mezarlığı Altı) Kartal – İstanbul

Bilgi; Taşocağı Köyü, Trabzon ilinde yer almakta olup, Düzköy Köyleri semtinde bulunan Taşocağı Köyü, Düzköy ilçesine bağlıdır.