Sokak sokak çalışıyorlar: İşte TKP’nin Kartallı milletvekili adayları

0
478

TKP’nin milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. TKP’nin Kartallı adayları emekçi kimlikleri ile bilinen isimlerden oluşuyor.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Parlamento seçimlerinde kendi adıyla ve adaylarıyla gireceğini açıklayan TKP, seçim çalışmalarına Kartal’da başladı. TKP adayları kapı kapı, sokak sokak çalışmalarını etkili bir şekilde sürdürüyor.

ADAYLARIN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİĞİ İŞÇİ VE EMEKÇİ OLMALARI

TKP’nin Kartallı milletvekili adaylarından Serhat Yılmaz Gazeteci, Özge Kondakçı Hizmet işçisi, Çağdaş Binay İnşaat işçisi, Erkan Küçükşahinoğlu Grafikçi, Mesut Eren ressam, Mehmet Yavuzkan emekli, Merih Delibalcı ise market işçisi olarak yaşamını sürdürüyor.

Kartal’ın birçok mahallesinde tanınan ve ilgiyle karşılanan adaylar ilerleyen günlerde Kartallılarla halk buluşmaları planlıyor.

NEDEN ADAYSINIZ? NEDEN SİZLERE OY VERMELİYİZ?

TKP’nin Kartallı adayların ‘neden adaysınız, neden sizlere oy vermeliyiz?’ sorumuza şu yanıtları verdi;

Çağdaş Binay: Türkiye halklarının Türkiye Komünist Partisi’ne ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için aday oldum. İşçilerin emekçilerin sesini kendilerinin temsilcileri ile daha iyi duyurabileceğini düşündüğüm için aday oldum. Bu memlekette hak arayanlar hep vardı onları temsil etmek istiyorum.

Mesut Eren: İnsani değerlerin çürüdüğü, haksızlıkların ve vatanı satmanın kanıksatılmaya çalışıldığı, açlık sınırında yaşamaya zorlandığı, laikliğin yerlerde süründüğü, kadın cinayetlerinin normal karşılandığı, bağımsızlığın çöpe atıldığı bir ülkede emekçileri örgütleyerek gücüne güç katacak olan bir partinin vekili olmaktan gurur duyuyorum.

Mehmet Yavuzkan: İyiliğe, güzelliği, insanlığa oy istiyoruz. Çürümüş bu düzeni yıkmak için güçlü bir TKP’nin ne kadar önemli olduğunu deprem sürecinde herkes gördü. TKP güçlensin ki; her şey değişsin.

“BİZDEN BİRİ”

TKP adaylarından Serhat Yılmaz’ın soL TV’de yayınlanan ‘Bizden Biri’ videosu sosyal medyada ilgiyle karşılandı.

Videoyu izlemek için: