Siyasi Partilerden Bam-Der Çocuk’a Tam Not

0
472

Merkezi Kartal olan ve Kartal’dan tüm Türkiye‘ye çocuk istismarını tiyatro oyunlarıyla, panellerle, konferanslarla anlatan Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği Ankara‘da siyasi partilerden tam not aldı.

Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği Kurucu Başkanı Gürkan Kap ve yönetim kurulu üyesi Osman Hukanoğlu tarafından Ankara’da siyasi parti genel merkezleri ve milletvekillerine ziyaretler gerçekleştirildi. Bam – Der Çocuk hakkında bilgi alışverişinde bulunan ve projelerini anlatan Bam – Der yetkililerine partileri genel merkezleri ve milletvekillerinin desteğinin sözü aldılar.

Kartalyasam.com‘unda yakından takip ettiği ziyaretler şu şekilde gerçekleşti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Mozalesine Çiçek Bıraktılar

Bilinçli Aile Mutlu Çocuk Derneği Kurucu Başkanı Gürkan Kap ve yönetim kurulu üyesi Osman Hukanoğlu, Dernek adına, Mustafa Kemal Atatürk‘ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edip, mozalisine çiçek bıraktılar.

”Ankara’da Bu sosyal proje İçin Ne Gerekiyorsa Desteğe Hazırız”

Anıtkabir ziyareti ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkalnlığı‘nı ziyaret eden Bam – Der Çocuk yetkilileri burada Kültür Daire Başkanı Aslı Kuzulu ile görüşme gerçekleştirdiler. Dernek yetkillerin projelerini dikkatli bir şekilde dinleyen Aslı Kuzulu ” Ankara’da bu sosyal proje için ne gerekiyorsa desteğe hazırız” dedi.

”Derneğinizin Projelerini Yakından Takip Edeceğiz”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ziyareti ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezini ziyaret eden Bam -Der Çocuk yetkilileri burada 5 kişilik parti heyeti tarafından karşılandı. Görüşmede sosyal projelerini anlatan dernek yetkilileri, HDP heyetinden de olumlu cevaplar ve destek aldı. Derneğin projelerini yakından takip edeceklerinin sözünü verdiler.

”Türkiye İçin Çok Önemli Bir Konu ”

Bam- Der Çoçuk yetkilileri Halkların Demokratik Partisi (HDP) ziyareti ardından, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Merkezini ziyaret eden Kurucu Başkan Gürkan Kap ve yönetim kurulu üyesi Osman Hukanoğlu burada Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Deniz Depboylu ile yapılan görüşme de ”Partilerinin çocuk istismarıyla ilgili konuları ve projeleri herzaman desteklediklerini, kendilerininde bu konular üzerinde çalıştıklarını Türkiye için çok önemli bir konuya değindikleri için Bam – Der Çocuk yetkililerine teşekkürlerini bildirdi.

”Derneğinizi Herzaman Destekleyeceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi ziyareti ardından dernek yetkilileri 1. Olağan kongresine hazırlanan Yeniden Refah Partisi Genel Merkezini ziyaret etti. Burada STK ve Halkla ilişkiler Başkan Yardımcısı Abdulkadir Bozkurt ile görüştüler. STKların ülkemizin için önemli olduklarını, diğer dernekler gibi sizlerinde derneğinizi herzaman destekleyeceklerini ifade ettiler.

Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi ziyareti ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine geçen Bam – Der Çocuk yetkilileri burada ise ; CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel bütçe toplantısında olduğu için asistanlarıyla görüşme gerçekleştirdiler. Kurucu Başkan Gürkan Kap tarafından anlatılan proje hakkında asistanlar bol bol not tuttup konu hakkında sorular sordular. Bu sosyal projeyi CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel’e anlatacaklarını konuyla ilgili mutlaka iletişim kuracaklarının sözünü verdiler.

Görüşmenin ardından Bam- Der Çocuk yetkilileri CHP İstanbul Milletvekili olan Onursal Adıgüzel‘i ziyaret ettiler. Burada sosyal projelerini anlatan dernek yetkililerine konuyla ilgili ne gerekiyorsa desteğe hazır olduğunu ifade etti.

” Projenizi MYK toplantısında Gündeme Sunacağım ”

Bam – Der Çocuk yetkilileri daha sonra Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci‘yi ziyaret gerçekleştirdiler. Burada da projelerini anlatan Gürkan Kap, yaptıkları projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise bu projeyi gelecek hafta pazartesi gerçekleşecek olan MYK toplantısında gündeme sunacağını ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezninde değerlendirmeye alınacağının açıklamasını yaptı.