Sivas Katliamında Yaşamını Yitiren 35 Kişi Kartal’da Anıldı

0
271

2 Temmuz 1993 yılında Sivas Madımak otelinde 35 kişi’nin hayatını kaybettiği ve tarihe ”Sivas Katliamı” olarak geçen hadisenin 26. yıldönümü Kartal, Karlıktepe mahallesinde yapılan çeşitli etkinliklerle yaşamını yitirinler birkez daha anıldı.

- Reklam -

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkan yardımcıları İmam Aydın, Ali Apaydın, Uğur Mumcu Mahallesi Cemevi Başkanı Cihan Saltuk ve Kartallılar katıldı. Anma gecesinin açılış konuşması Ali Aluç tarafından gerçekleştirildi. Konuşmanın ardından sahne’ye sanatçı Demir çıktı, Sanatçı Demir’den sonra, Sarya müzik topluluğu sahne aldı. daha sonra tiyatro oyunu sergilendi. Oyunun hemen ardından Durmuş Türker şiirini Sivas Katliamında yaşamını yitirenler için okudu.

2 Temmuz 1993 yılı Sivas katliamını anlatan sinevizyon görüntüleri ise duygusal anlar anlar yaşanmasına neden oldu. Sinevizyon görüntüsünün ardından Vardıya müzik topluluğu sahne aldı. Ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel Sivas katlimıyla ilgili konuşma yaptıktan sonra anma gecesi sona erdi.