‘Şikayet etmiştiniz çöp konteynerinızdaki çöpler alındı mı?”

0
362

Kurban Bayramında çöp konteynerımıza kimliği belirsiz kişiler tarafından hayvan bağırsağı ve kemikler atılmıştı. Bu durumu Kartal Belediyesine 319003 başvurusu numarası ile şikayet etmiştim.

Kartal Belediyesi konuyla hemen ilgilendiği için ertesi gün Kartal Belediyesine teşekkür yazısı yazmıştım. Aradan tam 10 gün geçti. Bugün saat 13.52’de ”Kartal Belediyesinden arıyoruz” diyerek 0216 280 19 45 numaralı telefondan tarafımı aradılar.

Telefonda bir Hanımefendi; ”Şikayet etmiştiniz çöp konteynerinızdaki çöpler alındı mı?” şeklinde bir soru sordu. Ee tabi bende bir şaşkınlık oluştu.

Şimdi sormak istiyorum ; Çöp konteynerın boşaltılıp, boşaltılmamasından ben mi sorumluyum, Ben mi takip edeceğim ? Kartal Belediyesi tarafından görevlendirildim de benim mi haberim yok!

Yetkili Hanımefendi şu gibi ifadeleri kullansa daha iyi olmaz mıydı? ”Gökhan İlhan, Gökhan Bey, Gökhan kardeş, Gökhan v.b. terimler üzerinden şu tarihte bir şikayetiniz vardı. Şikayetinizden dolayı çöp konteynerını boşalttık ve temiz bir şekilde bıraktık. Bizlere bilgi vererek yardımcı olduğunuz teşekkür eder, İyi günler dileriz.”

Neyse…

Saygılarımla.