Ses Yalıtım Malzemeleri

0
269
Ses Yalıtım Malzemeleri

Sesler, günümüzde pek çok zaman istenmeyen ve rahatsız edici boyutlara ulaşarak gürültü kirliliğine yol açmakta ve bu durum her geçen gün biraz daha çoğalmaktadır. Gürültü kirliliğinin, insanların gündelik hayatlarını rahatsız bir biçimde geçirmesine ve her alandaki amaçların verimlerinde düşüşe yol açması nedeniyle ses yalıtım uygulamaları, meslek dalları arasında yerini almış ve yoğun talep görmeye başlamıştır. Ses Yalıtım Malzemeleri kullanım alanına bağlı olarak kullanmanız gereken ürünler değişiklik göstermektedir. Ses yalıtımı iki ayrı amaca hizmet vermek açısından bölünmektedir. Yankı yalıtımı ve ses geçişlerini engellemek amacıyla ürünler gruplandırılmaktadır. Akustik yankı yalıtımında kullanılan ses yalıtım malzemeleri genel olarak dekoratif yapıya sahip uygulanan alanların yüzeyinde kullanılması gereken materyallerdir, fakat ses geçişlerini engellemek için kullanılan ürünleri yankı yalıtımındaki gibi uygulanan alanların yüzeyinde görünmesi zorunlu olmayan binaların inşaat halinde veya uygulama sonrası alçıpan aracılığı ile gizleyerek kullanabileceğiniz materyallerdir. Ses geçişlerini engellemek için kullanılacak ürünlere örnek verecek olursak bu ürünler arasında kauçuk sünger, akustik şilte, akustik bariyer, bariyerli bondex süngerler gibi ürünler bulunmaktadır. Fakat bu ürünler inşaat malzemesi görüntüsüne sahip olması nedeniyle günlük kullanılan alanlarda duvarların tavanların kötü görünmemesi açısından kapatılması önerilmektedir.

Stüdyo, kafelerde, disko gibi alanlarda hem ses geçişlerini hem de aynı zamanda yankı yalıtımı sağlanabilmesi açısından dilerseniz bariyerli akustik süngerlerin kullanımını sağlayabilirsiniz. Ses yalıtımı başarılı sonuçlara ulaştırması açısından tüm alanı akustik materyallerle kaplanması gerektiği için dilerseniz toplantılarınızı telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilmeniz açısından tüm alanları akustik materyallerle kaplamak yerine akustik kabinlerin kullanımını sağlayabilirsiniz. Akustik kabinlerde iç aksamında akustik kumaş kaplı paneller bulunmaktadır. Bu sayede içeride yer alan yankı problemlerinde emilim sağlamaktadır. Dekoratif görünümlü akustik kabinler dilediğiniz şekilde kişiselleştirilebilmektedir. İçerisinde standart olarak ışıklandırma ve havalandırma sistemi bulunmaktadır. Talebinize istinaden klima, televizyon, ses sistemi dahil edilebilmektedir. Ses Yalıtım Malzemeleri titreşim yalıtımı ve rahat bir akustik ortam yaratmak için en geniş malzeme yelpazesini bulacaksınız. Burada çerçeveli ve çerçevesiz yapılar, yaylı ve elastomerik titreşim yalıtıcıları, duvar ve tavan akustik panelleri ve levhaları, ses izolasyon süngeri ve çok daha fazlası için ses geçirmez malzemeler bulabilirsiniz.

Zemin ses yalıtımında kullanılan akustik materyaller şap altı, parke altına uygulayabileceğiniz yapıda ince fakat yoğunluğu yüksek materyaller bulunmaktadır. Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri içerisinden örnek verecek olursak pvc ses bariyerleri zeminlerde etkili yalıtım sağlamaktadır. Jeneratör odalarında, kompresör kabinlerinde ve daha birçok alanda uygulayabilirsiniz. Akustik bariyerlerle birlikte titreşim yalıtımı yapılması istenildiğinde ürünler uygulandıktan sonra dilerseniz akustik şiltelerin kullanımını sağlayarak etkili emilim sağlayabilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen ses yalıtım malzemeleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen ses yalıtım malzemeleri teknik şartnamelere uygun olarak üretilmektedir.