Şehit Aileleri ve Gazilerden ” Askıda Tablet ” Kampanyasına Destek

0
761

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi üyeleri bugün Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile bir araya gelerek ” Askıda Tablet ” kampanyasına destek verdi.

- Reklam -

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

”Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de Mart ayından itibaren saran , bugüne kadar 9 bine yakın vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Covid19 salgını hayatın her alanında olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Covid19 salgınından en çok etkilenen kesimlerin başında da , salgına karşı koruyucu tedbirler nedeniyle okullarına gidemeyen ve uzaktan eğitim sistemi uygulaması kapsamında internet üzerinden eğitimlerine devam etmeye çalışan çocuklarımız oldu.
Özellikle ailelerinin ekonomik sıkıntıları nedeniyle evlerinde interneti , derslerini takip edecekleri tabletleri olmayan çocuklarımız salgın nedeniyle, okullarından, öğretmenlerinden , arkadaşlarından uzak kaldıkları yetmiyormuş gibi yokluk nedeniyle derslerinden de uzak kaldılar.

Bu üzücü duruma kayıtsız kalmayan ülke genelinde yerel yöneticilerimizin kendi il ve ilçelerinde başlattıkları “Askıda Tablet” kampanyalarına gücümüz oranında destek olmayı bir “Vatan” görevi kabul ettik.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi üyeleri olan Şehit aileleri ve Gaziler olarak , başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın vatan topraklarımızda huzur içinde yaşamaları için gözünü kırpmadan canını , kanını , gözünü, kolunu, bacağını feda eden bizler , bu seferde onların eğitimi için verilen mücadeleye destek olmak için şubemiz düzeyinde bir kampanya başlattık.

2 Ekim 2020 cuma günü başlattığımız kampanyamız 7 Ekim 2020 Çarşamba günü akşamı sona erdi. Üyelerimizin güçleri oranında yaptıkları destekler sonucunu toplanan 7.000 Türk Lirası parayı 8 Ekim 2020 günü , “Askıda Tablet” kampanyasını yürüten yerel yönetimlerimizden , şubemizin bulunduğu Pendik ilçemizde Pendik Belediye Başkanlığımıza teslim ettik.

Pendik Belediye Başkanımız Sayın Ahmet CİN bizleri makamında kabul ederek duyarlı davranışımızdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi yönetim kurulu ve üyelerimiz şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile birlikte çocuklarımızın eğitimine bir nebze de olsa katkı sunabilmenin huzuru içinde , imkanı olan tüm kesimlerin duyarlı olmalarını , bulundukları il ve ilçelerinde bu kampaya’ya destek vermelerini rica ediyoruz.

Saygılarımla.
Gazi Oktay KAYA
Başkan