Sancaktepe’de Yeni İmar Değişikliği Askıya Çıktı

0
534

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İmar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son imar düzenlemesinde Sancaktepe ilçesi’nde bazı alanlar bu düzenlemeler etkilendi. Şehir genelinde pek çok ilçe ve bölgede yapılan düzenlemeler arasında Sancaktepe’de bazı mahallelerin imar planlarında değişikliğe gidildi.

- Reklam -

Yapılan değişiklikler ve kapsadığı bölgelerin ayrıntıları belli oldu. Türkiye‘nin megaşehri İstanbul’un 4 ilçesini etkileyecek yeni imar düzenlemesinde Sancaktepe’de nasibini aldı. Sancaktepe’nin bir mahallesi, yapılan yeni değişiklikler kapsamında düzenlemeye tabi tutuldu. Konuyla ilgili İmar Müdürlüğü askı planlarına göre, İBB, İstanbul’da Sancaktepe ilçesi sınırları içerisinde, Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde 1932 Parsel üzerinde bir kısmının etkileneceği şekilde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliğini gerçekleştirdi. İlgili imar düzenlemesi 4 Aralık tarihinde askıya çıkarıldı. Askıdaki yeni imar planlarını görmek, bu imar planına itirazda bulunmak için verilen süre 30 gün olarak açıklandı.

Sancaktepe’nin yeni imar planı düzenlemesi askı süreci 30 gün olurken, 4 Aralık’ta başlayan imar değişikliği askı süreci, 4 Ocak tarihinde sona erecek.