Şair – Yazar Faruk Habiboğlu köşe yazılarıyla kartalyasam.com’da!

0
292

Şair – Yazar Faruk Habiboğlu köşe yazılarıyla kartalyasam.com’da! Türk şiirinin önemli isimlerinden biri olan, Bencileyin (1994), Zuhur (2002), Hoşça Kal Aşk (2011), Mariana’ya Mektuplar (2020), Uçurum Kenarında Rapsodi (2022) gibi kitaplarını Türk edebiyatına kazandıran Şair-Yazar Faruk Habiboğlu, köşe yazılarıyla kartalyasam.com’da olacak.

Faruk Habiboğlu kimdir ?

1963 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Temel eğitimlerini orada tamamladıktan sonra 1985’de Bursa Uludağ Üniversitesi’nden mezun oldu. Mesleği mali müşavirdir.

Çocuk yaşlarında iken şiir sanatına ilgi duydu. Türk Şiirini ve büyük şairlerin kitaplarını okudu, araştırdı. Kendi şiirini yazmaya başladı.

Sonraki yıllarda şiire daha çok yoğunlaştı. Dünya şiirini araştırdı. Zamanla kendi şiir tarzını oluşturmaya başladı. Daha çok serbest biçimde şiirleri vardır. Ancak geleneksel Türk şiiri olan Hece biçimini de kullanır. Haiku şiiriyle de ilgilenmektedir. Yanı sıra Fotoğraf sanatı ve sulu boya resimde de çalışmaları vardır.

Birçok dergi, antoloji ve internet sitelerinde şiirleri yayınlanmıştır. Ayrıca Kosova’da, Romanya’da, Almanya’da, Hindistan’da, Bangladeş ve Azerbaycan’da gazete, dergi, almanak ve internet sitelerinde de şiirleri yayınlandı. Karma fotoğraf sergilerine katılmıştır.

Edebiyat ve sanat derneklerinde yöneticilik yaptı. Çeşitli şiir festivallerine, sanat etkinliklerine şair olarak katıldı. Şiir ve edebiyat ödülleri ve plaketleri aldı.

Zaman zaman gazete ve internet haber sitelerinde köşe yazıları yazdı. Şanlıurfa ve Gebze’de basılı yerel gazetelerde köşe yazarı olarak yazıları yayınlandı.

Evli ve 4 çocuk babasıdır. İstanbul’da hayatını devam ettirmektedir.

5 tane şiir kitabı yayınlanmıştır.

Bunlar:

Bencileyin (1994)

Zuhur (2002)

Hoşça Kal Aşk (2011)

Mariana’ya Mektuplar (2020)

Uçurum Kenarında Rapsodi (2022)