Piyanist Utku Asan Kartallıları Büyüledi

0
214

Kartal’da yetişen Dünyaca ünlü bir piyanist olma yolunda emin adımlarla yürüyen Türkiye’de Prof. Ece Demirci gibi isimlerden eğitim alan, halen Almanya’nın Frankfurt şehirinde yükselokul tahsiline Prof. Alexej Gorlatch, Johan Schmidt gibi isimlerle devam eden Piyanist Utku Asan 5 Ekim Cumartesi günü Soğanlık Kültür Merkezinde verdiği konser ile Kartallıları büyüledi.

- Reklam -

Konser açılışını Johann Sebastian Bach’dan Prelude and Fugue, Book 2 BWV 876 klasiğiyle başlayan sanatçı ardından Ludwig Van Beethoven‘dan Sonata Opera 2. No.3 Allegro con brio, Scherzo – Allegro, Allegro assai ile devam etti.

Kısa bir aranın ardından sahnedeki yerini alan Piyanist Utku Asan Frederic Chopin‘den Scherzo Opera 39 No.3 Fantaisie Opera 49, Etude Opera 25 No.12 müziğini çaldı. Bu güzel klasiğin ardından Yine Türkiye’de yetişen Dünca ünlü piyanistimiz Fazıl Say‘dan Ballad ” Nazım ” ve Ballad ” Kumru” yu çaldı.

Çaldığı Dünyaca ünlü klasiklerle büyülenen Kartallılar, Piyanist Utku Asan’ı uzun süre alkışladı. Konserin ardından Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın sahneye davet edilerek Piyanist Utku Asan’a çiçek verdi. Programın sonunda konsere gelen çocuklarda sahneye davet edilerek geceye ait bir hatıra fotoğrafı çekildi.