Pendik’te Damadını Öldüren Kayınpeder Tutuklandı

0
527

Geçtiğimiz günlerde Pendik’te kızı ile boşanma aşamasında olan damadı Yahya Fırat Abacan’ı silahla öldürdüğü gerekçesi ile gözaltına alınan Ayhan B., “Altsoydan akrabayı kasten “öldürmek” suçundan tutuklandı.

Pendik’te 1 Eylül’de kızı ile boşanma aşamasında olan damadını silahla öldürdüğü gerekçesi ile gözaltına alınan Ayhan B., emniyet işlemlerinin ardından hakkında başlatılan soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Savcılık sorgusunda kızının maktül Yahya Fırat Abacan’ın kızı ile üç yıl önce evlendiğini, iki çocukları olduğunu söyleyen Ayhan B., damadı ile kızının anlaşamadığını, boşanma aşamasında olduklarını söyledi. Ayhan B. sorgusunda, “Evlendiklerinden beri geçimsizlikleri vardır. Bu nedenle bana, kızıma ve aile üyelerimizi husumet beklemektedir. 2018 yılında evimizi silahla taramış ve bununla ilgili olarak hakkında soruşturma açılmıştı” dedi.

Ayhan B., savcılık sorgusunun ardından, “Alt soydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Mahkemedeki sorgusunda kendisini savunmak için damadına ateş ettiğini söyleyen Ayhan B., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep etti. Mahkeme, Ayhan B’nin, “Alt soydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan tutuklanmasına karar verdi.