Özlem Bulut’tan Engelsiz Üretim Atölyesi’ne ziyaret

0
249

Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Engelsiz Üretim Atölyesini ziyaret ederek, burada yürütülen çalışmaları yakından inceledi.

Özlem Bulut ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada ; “Kartal’da engelli kardeşlerimize yönelik verdiğimiz hizmetlerden biri olan Engelsiz Üretim Atölyeleri’ni ziyaret ettik.

Hürriyet YKM’deki Engelsiz Üretim Atölyesi ve Soğanlık YKM’deki Engelsiz Seramik Atölyesi’nde engelli kardeşlerimiz, uzman öğretmenlerimiz ve gönüllü çalışanlarımız eşliğinde atölye çalışmaları yaparak hem hoşça vakit geçiriyor hem de ürettikleri birbirinden güzel eserleri yıl sonunda sergileyerek ailelerini gururlandırıyorlar.
Kartal Belediyesi’ndeki sosyal belediyeciliğin bir yansıması olarak engelli komşularımızın her türlü gereksinimlerini, ihtiyaçlarını tespit ederek onlara “engelsiz bir yaşam” sunma gayreti ile hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. İhtiyacı olması halinde;
  • Hasta bezi, medikal malzeme
  • Akülü araç veya tekerlekli sandalye,
  • Evde kişisel bakım ve berberlik hizmeti,
  • ngelli nakil aracı hizmeti… gibi daha bir çok hizmet sunuyoruz.
Ayrıca ihtiyaç durumu tespitine göre Sosyal Yardım da sağlanabiliyor.
Engelleri birlikte kaldırmak için Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne gerekli belge ve raporların sunulması halinde tüm bu hizmetlerden yararlanılabiliyor.” ifadelerini kullandı.