Özkan Özdemir Başkan Adaylığını Açıkladı

0
268

Geçtiğimiz günlerde aday olacağını belirten Özkan Özdemir Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığında yoğun bir kalabalıkla adaylığını açıkladı.

- Reklam -

Özdemir “ Öncelikle hepinizi saygı ile selamlıyorum. Sevgili arkadaşlarım 25 yıl aradan sonra başta İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Antalya ve üçüncü döneminde Kartal olmak üzere iktidar olmamızı sağlayan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu, Sayın İlçe Başkanımız Muammer Çelebi, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve Kartal’da bizlere iktidarı tekrar yaşatan Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel şahsında emek veren, omuz veren, alın teri döken tüm örgüt mensuplarıma teşekkürü borç biliyorum.

Sizlerde takdir edersiniz ki başarının sürekliliği esastır. İşte tam da bu noktada başarıyı sürekli kılmak için kısmet olur devir alırsam bu bayrağı daha yükseklere taşıyabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığına adayım.

Beni tanıyanlar olduğu kadar tanımayanlar da vardır bu yüzden Özkan Özdemir kimdir açıklamak istiyorum.  1980 yılında Kartal’da dünyaya geldim. Aslen Erzincanlıyım, çocukluğu Kartal’ın sokaklarında geçmiş bir kardeşinizim.

Merkez Eczacıbaşı İlköğretim Okulu, Süleyman Demirel Lisesi, Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Mezunu bir kardeşinizim. 2007 yılında kurmuş olduğum şirketimin altyapı, haberleşme ve inşaat sektörlerime hizmet veren bir şirket sahibiyim.

Aynı zaman da Erzincan’da Canbekliler olarak bilinen amcaları ve babası Cumhuriyet Halk Partisinde aktif siyaset yapan ve onların yanında siyasete gönül veren, 1979-1980 yılında Kartal’a gelen partimizin baraj altında kaldığı dönemde dâhil olmak üzere 4 dönem ilçe yöneticiliği yapmış yüzü her zaman gülen Muammer Özdemir’in oğluyum.

Sizlerin huzurunda babama çok teşekkür ediyorum. Bunları anlatmamın sebebi şu dededen, babadan, amcadan kısacası bütün aileden, Erzincan’dan İstanbul’a kadar bütün süreçte siyasetin içinde olduk. Hiçbir siyasi ikbal için boyun eğmeyen ve çizgisini değiştirmeyen bir ailenin yani Cumhuriyet Halk Partisinin öz evladı Özkan Özdemir olarak sizin karşınızdayım.

Siyasi partilerin yerelde iktidar olması çok önemlidir. Lakin genelde iktidar olmadıkları zaman önemli değildir. Yani genelde iktidar lazım bize. Birlikte oluşturacağımız yönetim kadrolarının öncülüğünde önümüze gelecek ilk genel seçimde partimizi iktidar taşımak en öncelikli hedefim.

Ancak şunu bilmenizi isterim bizi hedefe götürecek en önemli unsur güçlü bir hedef yapısıdır. Cumhuriyet Halk Partisi içinde aktif siyaset her arkadaşımın da bildiği gibi oluşabilecek kongre süreçleri, birlik, beraberlik ve küskünlük yaratmak partiyi ayrıştırmaya kadar götürüyor.

İlçe başkanı olduğum takdirde ilk önce bu olumsuz tabloyu, olumlu hale çevirmek olacaktır. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim diyen partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün inancını yaşayan bir kardeşiniz olarak. Bütün bu olumsuzluğu kaldıracağıma inanıyorum. Bu konuda kendime güveniyorum.

Sizlere örgüt içerisinde sevgiyi, saygıyı, barışı, huzuru ve bütünleşmeyi sağlayacağımı vaat ediyorum. Çünkü ben Meryem ananın elindeki beyaz mendilim, ata önderin dilindeki ısrar, Ethem’in inadı, Ahmet’in gülüşü, çünkü ben döve döve öldürülen Ali İsmail’in, başından vurulan Berkin Suruç’a oyuncak götürmek için katl edilen genç, 35 günlük bebeğin acısı, Hrant’ın delik ayakkabısıyım.

Çünkü öldüre öldüre bitiremedikleri kimsesizlerin sesi, sizlerin yoldaşıyım. Çünkü ben Kartal’ım, çünkü ben Cumhuriyet Halk Partisi’yim, çünkü ben genel başkanımızın gösterdiği iktidar yolunda türabım, umutsuzluk yok, yolumuz uzun heyecanımız var, gençliğimiz var. Biz adalete susamış Türk gençliğiyiz. Asla vaz geçmeyeceğiz.

Cumhuriyet halk partisi ve sizler olduğunuz müddetçe inanın bizi kimse yıldıramaz. Ben size inanıyorum, sizlerde bana inanın. Nazım’ın dediği gibi “Yaşamak tek bir ağaç gibi hür, bir orman gibi kardeşçe sine, bu hasret bizim, bu memleket bizim” her şeyden önemlisi Cumhuriyet Halk Partisi hepimizin.

Tüm örgüt emekçilerine şunu belirtmek istiyorum kendimi sizlere emanet ediyorum. Hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi

Özkan Özdemir’i Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Baki Aydöner, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi ve Yönetimi, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Oktay Aksu ve İmam Aydın, Kartal Belediyespor Başkanı Umut Daştan, Önceki Dönem Başkan Yardımcısı Gülseren Böyüktaş, Yeminli Mali Müşavir Merve Demir, Doç. Dr. Hüsnü Süslü ve Önceki Dönem İlçe Başkanı Kamer Gök yalnız bırakmadı.