Ofis Kapımıza Bırakılan İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı Dosyası

0
1825

Dün akşam geçtiğimiz Pazartesi günü kartalyasam.com‘un ofis kapısına bırakılan bir evraktan bahsetmiştim. 36 sayfa olan bu evraklarda İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı‘nın sosyal medya paylaşımları mevcut. Bu paylaşımlar parti içinden veya dışından birileri tarafından toplanmış ve yorumlanmış. 3-4 gün süren araştırmamda Fuat Onbaşılı’nın Meral Akşener‘e, Koray Aydın‘a demokrasi üzerinden eleştirileri söz konusu. İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinden sonra İYİ Parti’de Türk Milliyetçiliğinden uzak bir düşünce hakim olmaya başladı. Neden mi? Ersin Beyaz tarafına Ümit Özdağ’ında verdiği destekle Türk milliyetçiliği statüsünde aday olunması istendi. Buğra Kavuncu‘da soyisminden aldığı güç ile demokrat tavrını, çizgisini bozmadı ve İYİ Parti’nin milliyetçilik çizgisinden çıkıp yavaş yavaş demokratlaşma yoluna geçmesine vesile oldu.

- Reklam -

Seçimin ardından dikkat ederseniz Ersin Beyaz’ı destekleyenler ya son anda döndü yada tasviye edildi. Şimdi gözler Genel Başkanlık seçimine çevrildi. Yukarıda bahsettiğim durum Kartal’da önceden Fuat Onbaşılı’nın demokrat düşüncesiyle ( yaptığı sosyal paylaşımlarıyla ortada) gerçekleştirilmeye başladığı gözle görülüyor. E tabi bu durumdan otomatikman parti içindeki, dışındaki, tabandaki Türk Milliyetçileri rahatsız oldu. Belki de kendilerini kandırılmış hissediyorlar.

İYİ Parti, MHP‘den ayrılanların kurduğu parti değil mi? Hepsinde Türk Milliyetçiliği gömleği yok muydu? Kartal İlçe Başkanlığı’da bu gömleğin içinde değil miydi? Hala mevcut yönetim içinde savunucuları yok mu? Fuat Onbaşılı’nın dosyadaki sosyal medya paylaşımlarını okuduğumda taban bu durumdan oldukça rahatsız olacak gibi gözüküyor. Buradan İYİ Parti Kartal ilçe Başkanı Fuat Onbaşılı’ya seslenmek isterim. Hakkınızda oluşturulmuş bu manifesto için röportaj yapmaya nedersiniz?

Dosya ile ilgili İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı’ndaki bazı kişiler tarafıma şu soruyu sormaya başladılar bile : ” Başkan’a telefon açsaydın bu dosyayla ilgili ” Bu cümle biat kültürünün, vatandaşın yok sayıldığının güzel bir örneğidir. Buradan cevap vermek en doğrusu olacaktır. Yukarıda yazdığım gibi sayın Fuat Onbaşılı’nın tarafıma röportaj ile cevap verme hakkı mevcut. Gazeteci tarafsız ve halkın yanında olmalı, kapalı kapılar ardında iş yapmaz, yapamaz. Kartal’da İYİ Parti’ye binlerce vatandaş oy vermedi mi? Sizlere inanıp o deri koltuklara tek gözlü odasında yaşayan Hasan amca, pazardaki artıkları toplayan Fatma teyze, çocuğuna süt alamayan Ayşe bacı, İşsiz Ali kardeş taşımadı mı? Neler olup bittiğini öğrenmekte vatandaşların mutlak hakları olmalı öyle değil mi?

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı için oluşturulmuş 36 sayfalık dosyanın bazı bölümleri;