Muharrem İnce ”Memleket Hareketi”ni Bugün Sivas’tan Başlatıyor

0
442

Türkiye Cumhuriyeti‘nin kuruluşunun en önemli kilometre taşlarından olan Sivas Kongresi’nin yıldönümünde ilk yurt gezisini gerçekleştirecek olan İnce’nin, son anda bir değişiklik olmazsa, bir sonraki durağının ise Hakkari olacağı belirtiliyor.

- Reklam -

2018 seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, bu iddiasını bir sonraki seçim için de sürdürmek istiyor. Parti yönetiminin AKP’den kopan Abdullah Gül, Ali Babacan gibi sağ kökenli isimleri aday gösterme eğiliminde olduğunu düşünen İnce’nin, CHP’lileri “AKP kökenli muhafazakar bir adaya mahkum etmemek” için yola çıkma kararı aldığı kulislere yansımıştı.

Bu çerçevede 13 Ağustos’ta basın toplantısı düzenleyerek, CHP’den kopmadan yeni hareket başlatma kararı aldığını açıklayan İnce, basın toplantısında ifade ettiği gibi, ilk yurt gezisine ise Sivas Kongresi’nin yıldönümü olan 4 Eylül’de Sivas’tan başlayacak.

CHP’nin Logosu’na Yer Verilmedi

Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar tüm Türkiye’yi dolaşarak nabız tutmayı ve cumhurbaşkanlığı seçiminde aday gösterilebilmek için destek istemeyi planlayan İnce’nin, gezilerde kullanacağı özel bir otobüs de hazırlandı. Muharrem İnce’nin fotoğrafının ve Türkiye haritasının üzerinde, ‘Memleket Hareketi’ yazısının yer aldığı otobüsünde CHP’nin logosuna yer verilmedi.