MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, Gülay Şakar’a dersini verdi

0
249

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar’ın açıklamalarına ders gibi cevap verdi.

Gülay Şakar’ın “Sayın Bahçeli Muhtarlıklar kaldırılsın derken, neyi hesapladığını çok merak edixyorum” sözlerinin ardından MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt’an yanıt gecikmedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Zübeyir Kurt şu ifadeleri kullandı;

“Milliyetçi Hareket Partisi Kartal İlçe Başkanlığı olarak, politika üretirken temel amacımızın, siyasi ahlak ve etiğe bağlı kalarak, toplumsal huzura katkı sağlamak olduğunu defaatle belirttik. Özellikle “Siyasi Ahlak” vazgeçmeyeceğimiz temel ilkemizdir.

Hal böyle iken;
Adı “Doğru” zihniyeti “Yamuk”, toplumda zerre karşılığı olmadığı için, partisinin hem ilçe başkanı hem de tek seçmeni olan hanımefendinin yaptığı açıklamayı kaale almasak da siyaseten cevap vermemiz icap etmiştir.

Hanımefendinin; ağzından çıkanı duymayan, bozguncu ve millet düşmanı genel başkanlarını “Doğru!” takip etmesini; Fitne saçmak ve iftira atmak konusunda sınır tanımayan “siyaseten meczup” liderini özümsemiş olmasını, ibretle müşahade ediyoruz.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin adını, çatal dillerinizle anarken, derin bir nefes alın iki kez düşünün! Mikrop bürümüş beyninizle yaptığınız kirli algı siyasetine müsaade etmeyeceğimizi idrak edin!!!

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli;

Müfteri hanımefendinin bahsettiği dönemde, kamuoyundaki algı haberlerini boşa çıkartarak, 15.06.2019 yılında kıymetli muhtarlarımızı misafir etmiş ve şu konuşmayı yapmıştır;
……
Bilhassa muhtarlıkların kaldırılmasını istediğimizi iddia eden yalancılar süreç içinde boy gösterdi.

Altını kalın olarak çizmek isterim ki, muhtarlıkların kaldırılması hususunda kesinlikle bir görüşümüz yoktur, olmamıştır, buna da asla gerek olmayacaktır.

Muhtarlıklarımız varsa demokrasimiz diridir.

Muhtar demek mahallesinin hadimi demektir.

Muhtar demek mahalledeki devlet, mahalledeki dirayet, mahallindeki cesaret demektir.

Milliyetçi Hareket Partisi muhtarlıkların kaldırılmasını değil, sorunlarının çözümünü, muhtarlarımızın taleplerinin karşılanmasını ve daha da güçlenmesini isteyen karardadır, samimi düşüncededir.

Muhtarlıkların kaldırılmasını istediğimizi utanmadan, sıkılmadan, en küçük pişmanlık duymadan diline dolayanlar bir defa müfteri, kesinlikle de kötü niyetlidir.

Muhtarlarımız demokrasimizin itibarıdır.

Devletin mahalledeki gözüdür, kulağıdır, nefesidir.”