Mehmet Ali Büklü Türkülerle Anıldı

0
218

Önceki dönem Kartal Belediye Başkanlarından Mehmet Ali Büklü vefatının 24. Yılında Kartal Belediyesi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen anma programı Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

- Reklam -

 Merhum Mehmet Ali Büklü’ yü anma programında Tango ve Halk oyunlarının yanı sıra kendisinin kurmuş olduğu Koro eşliğinde sevdiği türküler Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde seslendirildi. Merhum Büklü’ yü anma programında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel kısa bir konuşma gerçekleştirdi.


Yüksel “Merhum Belediye Başkanımız Mehmet Ali Büklü’ yü türkülere ve sadece müziğe sıkıştırmak mümkün değil. Onun Belediyecilik namına yaptığı işler çok fazla. Kooperatiften Halk ekmeğe, kreşten tanzim satışa, ulaşımdaki adımlarından sonra kadın şoförlerin istihdamına kadar o yıllarda attığı adımlarda bugün hala konuşuyoruz.

Bugün biz İBB yarışında Ekrem Bey’in ve bütün paydaşların katkılarıyla gelen sonucun içerisinde gelen vaatler vardı. Bu vaatler 2019’da konuşuyorduk, fakat Merhum Mehmet Ali Büklü kendi döneminde gerçekleştirmişti. O yüzden rehber çok açık izinden gidilebilecek doğru işler yapan sevgili merhum belediye başkanımızı tekrar anıyorum.

Bu güne kadar emeği geçen bütün belediye başkanlarına da sonsuz teşekkür ediyorum. Yaşayanlara sağlık diliyorum. Vefat edenlere tekrar başsağlığı diliyorum. Bugün sevgili Büklü’yü konuşuyoruz birazdan da onun kurmuş olduğu koro eşlik edecek bizlere sevgili Cemil Hocama çok teşekkür ediyorum. Bizler yaşımız itibari ile bunları dinleyerek büyüdük. Ama bunlardan ders çıkarıyoruz. Olumlu olan bütün işlerin sahibi olup daha iyisini yapmak için çalışacağız. Ben tekrar katıldığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra Annesi Aynur Yüksel ve Babası Zeynel Yüksel, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Oktay Aksu, Adem Uçar, Ali Apaydın, İmam Aydın ve Bayram Ali Baştan, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediye Birim Müdürleri, Kartal Mahalle Muhtarları, Kartal Belediyespor  Başkanı Umut Daştan ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Kaynak : Görüş Haber