” Masal Festivali”nin Mimarları…

0
375

Türkiye’nin ilk ‘‘Masal Festivali” Kartal Belediyesi tarafından, yine Türkiye’nin ilk Masal Müzesi‘nin bahçesinde 23-24-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. Kartalıların ve çevre ilçelerden gelen çocukların, gençlerin, büyüklerin masallara, değerlere,bilgiye, ortak olmasına ve paylaşmasına vesile oldu.

- Reklam -

Bir de ”Masal Festivali”nin mimarları vardı. Kimdi bu mimarlar? Kimdi biliyor musunuz? Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yardımcıları ve taaa… temizlik ve güvenlik personeline kadar olan kesim. Üç gün üç gece süren bu festivalde, çevre temizliğinden sağlığımıza, güvenliğimize, festivale gelemeyenler için belediye basın-yayın ekibinin hummalı çalışmasıyla olanları bitenleri sosyal medya üzerinden vatandaşlarımıza aktarmayı başardılar, sahne ekibi bir başkaydı program öncesi sahne ışığının, sesinin en iyisini sunabilmenin mücadelesini veren o mimarların sahne çevresindeki koşuşturmalarını görmeniz lazımdı ve her şeyimizle o mimarlar ilgilendi. vatandaşlarımız tertemiz yerlerde otursun diye mücadele eden temizlik personelleri ayrı bir kahramandı.

Mademki Türkiye‘nin ilk Masal Müzesi, mademki Türkiye’nin ilk ”Masal Festivali” Festival boyunca herşeyimizle A’dan Z’ye ilgilenen O mimarların her biri masal kahramanları gibiydiler.

Tüm Kartal Belediyesi çalışanlarına sonsuz teşekkürler. O halde gelecek yıl MasalFest20‘de görüşmek üzere diyelim.

Teoman ve Feridun Düzağaç Rüya mı ? Gerçek mi ?

Önümüzde Türkiye Cumhuriyeti‘nin en önemli bayramlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı var. Kartal Belediyesi, Türkiye’de ilk kez yapılan ”Masal Festivali”nin ardından kültür,sanat açısından yine baş rolde, yine iş başında.

30 Ağustos Zafer Bayramı‘nda, Teoman, Kartal Meydanı’nda müzikseverle buluşacak. 31 Ağustosta ise Öykü Gürman yine Kartal Meydanı’nda sahne alacak. 1 Eylül’de ise Feridun Düzağaç Dünya Barış Günü vesilesiyle yine Kartal Meydanı’nda sevilen şarkılarını seslendirecek.

Çok üzgünüm; Ses sanatçısı Öykü Gürman hanımefendiyi dinleme imkanı hiç edinemedim o yüzden onun hakkında yorum yapamayacağım. Ama 31 Ağustos’ta canlı performansını dinlemek için mutlaka orada olacağım. Sonraki yazımda Sevgili Öykü Gürman hakkında görüşlerimi yazacağım.

Gelelim, sevgili Teoman‘a ve Feridun Düzağaç’a her ikisi de günümüzün müzik sanatkarlarından olan yaptıkları müziklerle uzun yılladır dinlediğimiz iki isim. Yalnız merak ettiğim konu şu; Teoman ve Feridun Düzağaç nasıl ikna edildi?

Bu iki isim de hayat felsefesi bakımından derin insanlar; Ben Teoman’ı şu şekilde adlandırıyorum Günümüzün Tanju Okan‘ı. Nedeni ise medyaya bohem hayat tarzı varmış gibi yansıtılmasından olabilir sanırım. Feridun Düzağaç ise şarkılarıyla insan psikolojisi üzerine tez yazabileneceğiz derin sözlere sahip biri.

Yukarıda sorduğum gibi Teoman ve Feridun Düzağaç nasıl ikna edildi? Bunu soracağım değerli insanı çok iyi biliyorum, mutlaka soracağım. Çünkü Feridun Düzağaç olsun, Teoman olsun bu tip sanatçılar pek bu tip organizasyonlarda gözükmezler. Bence bu iki isim Kartal için büyük başarıdır. Büyük tanıtımdır. Tebrikler ve teşekkürler.

Şimdiden tüm Kartallıların 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Bu üç muhteşem konserde hepinize keyifli, mutlu ve güzel anlar yaşamanızı dilerim.

Bilgi; İşte O mimarlar ve niceleri… Fotoğraflar ” Masal Festivali”nde çekilmiştir.