” Masal Festivali ” İçin Kartal’da Kim Ne Dedi?

0
305

Türkiye‘nin ilk ” Masal Festivali ” Kartal Belediyesi‘nin gerçekleştirdiği organizasyonla Kartallılara, çevre ilçelerden gelen vatandaşlarımıza unutulmaz bir üç gün üç gece yaşattı.

- Reklam -

23-24-25 Ağustos’ta gerçekleşen bu festivalin son gününde kartalyasam.com olarak sizler için ” Masal Festivali ” değerlendirmesi aldık.

” Masal Festivali” için kim ne dedi?

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın : ” Masal Festivali, aynı zamanda toplumun geçmişini hatırlatmasıyla da ilgili anılarını, bilgilerini, değerlerini ortaya çıkaran bir festivaldir. Sizlerinde dikkat ettiği gibi ilgi ve alaka gören bir festival. Netice itibari ile büyükşehirlerde yaşıyoruz. Çocuklarımız için böyle festivaller hakları olduğunu düşünüyorum. Fevkalde başarılı bir çalışma bundan sonraki süreçte Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’inde söylediği gibi düzenli bir şekilde her yıl tekrarlanacaktır. İlgi ve alakalarınızdan dolayı sizlere de teşekkür ederiz. ” dedi.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan : ” Türkiye’de böyle bir festival bir ilk. Halkımızın teveccüğü çok yüksek. Çocuğun olduğu heryer cıvıl cıvıl. ” Masal Festivali ” değerlendirmeye alınıp geleneksel olmasını sağlayacağız” dedi.

CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi Özlem Bulut : ” Sayın Gökhan Yüksel Başkanımızın genç bir belediye başkanı olması nedeniyle, gençlere ve çocuklara gösterdiği önemin göstergesidir. Biz hayatın gerçeklerini, iyiyi, kötüyü, güzeli, çirkini, adaleti, vicdanı, merhameti çocuklara masallarda anlatırız. Bu yönüylede masallardan bunları kazanabilmesi içinde  yön göstermiş oluruz.

Biz Kartal Belediyesi olarak elimizden gelen herşey ile her şekilde çocukların ve gençlerin yanında olmaya çalışıyoruz. Burasının yapımında ilk başta Op. Dr. Altınok Öz’ün başlattığı masal müzesi’nin festivale dönmesi Gökhan Yüksel’e nasip oldu. Çocuklar çok mutlu, Anneler çok mutlu, güzel bir eylem, mutlu çocukları hayata hazırlamak için bu bir başlangıçtı. Bunun ilk defa Türkiye’de yapılıyor olması çok büyük şans diye düşünüyorum. Mutlu çocuklar mutlu gelecek demektir. Bu bağlamda bu işi başardığımızı düşüyorum.

Kartal Belediyesi olarak, Başkan Gökhan Yüksel ile beraber çocuklarımıza mutlu bir gelecek hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

CHP Kartal Belediye Meclis Üyesi Olcan Özgön : ” Belediyemizin düzenlemiş olduğu Masal Festivalinde önceliğimiz tabiki çocuklarımız, çocuklarımızın hayal dünyalarına inmeye çalıştık. Onların burada hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara imkan ve fırsat sunmaya çalıştık. Bu üç günlük programda bunu başardığımıza inanıyorum. Bu festivalde çocuklarımızın hayal dünyasına indiğimiz kadar büyüklerinde geçmişte yaşadıklarını tekrar hatırlamalarını ve tazelemelerini sağlamaya çalıştık. Bu organizasyonda emeği geçen herkese, özellikle belediye başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’e ayrıca teşekkür ediyorum.

Kartal halkına da ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Mukadder Gürcan: ” Çocuklar bizim geleceğimiz, geleceğimizi mutlu görmek bizi mutlu ediyor. Vatandaşlarımızla beraber iç içe olmak bizleri mutlu ediyor. İlerleyen zamanlarda bu tür Festivallerin çıtalarını daha da yükselteceğiz. ” Masal Festivali’nin geleneksel olmasını temenni ediyorum.” dedi