Maltepe’de sürücü çekçekçiye çarpmamak için ağaca çarptı

0
321

Maltepe’de seyir halindeki ticari araç sürücüsü önünde fren yaparak duran araca çarpmamak için manevra yapınca çekçekçi ile karşı karşıya geldi. Çekçekçiye çarpmamak için ani fren ile manevra yapan araç, sürücüsünün kontrolünden çıkıp yol kenarındaki aydınlatma direğine çarparak takla attı. Yan yatan aracın sürücüsü kazayı yara almadan atlattı.

Kaza Maltepe’de saat 17.45 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Fiat markalı 34 KP 4289 plakalı hafif ticari aracın sürücüsü Çetin Akkaya, önünde fren yapan araca çarpamak için manevra yaptı. Akkaya, bu sefer bir çekçekçiyle karşı karşıya kalınca çekçekçiye vurmamak için ani fren yaptı. Sürücüsünün kontrolünden çıkan araç yol kenarındaki aydınlatma direğine çarparak yan yattı. Kazayı yara almadan atlatan Akkaya araç içerisinden kendi imkanları ile çıktı. Olay yerine polis itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza nedeniyle yolda trafik bir süreliğine aksadı.

Araç sürücüsü Çetin Akkaya, “Yukarıdan aşağı geliyordum. Önümdeki araç ani fren yapıp kendini sağa atınca yolun sol tarafında çöp toplayan bir kadının arabasını fark ettim. Orada duruyordu. Frene basıp sağa kaçmamla aracın kontrolünü kaybettim” dedi.