Maltepe Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi kabul edildi

0
282

Maltepe Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi Meclis üyelerinin oylarıyla, 1 milyar 720 milyon TL olarak kabul edildi.

Maltepe Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantılarının ikinci birleşiminde, 2023 yılı performans programı uygulaması ve bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Maltepe Belediyesi’nin 1 milyar 720 milyon TL’lik 2023 yılı bütçesi, Meclis üyelerinin oylaması sonucunda kabul edildi.

Toplantı, Maltepe Belediye Meclisi Birinci Başkanvekili Yusuf Koçhan Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Mali Hizmetler Müdürlüğünün Maltepe Belediye Başkanlığının 2023-2024-2025 Mali Yılları Bütçesi ile ilgili teklifi görüşüldü. Maltepe Belediye Meclis üyesi ve Mali Hizmetlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner, bütçe üzerine bir sunum yaptı. Döner, son beş yılın gelir ve gider bütçesini sundu. Döner, bütçeyi hazırlarken ekonomik sıkıntılar ve enflasyonla mücadelenin yaşandığı ortamda gelir gider dengesine, tasarruf tedbirlerine dikkat etmeye, en iyi hizmeti en ekonomik şekilde vermeye özen gösterdiklerini söyledi. 2023 yılının zor ve umutlu bir yıl olacağına işaret eden Döner, bütçede en önemli payın personel ve sabit giderler olduğunu, kadınlara gençlere yönelik saha çalışmalarının artarak devam edeceğini kaydetti.

Meclis’te grubu olan siyasi parti temsilcilerinin ve belediye meclis üyelerinin bütçe üzerine konuşmalarının ardından tek tek oylanarak karara bağlandı. 2023 yılı performans programı uygulaması ve bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Maltepe Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 1 milyar 720 milyon TL olarak kabul edildi.