Kurumların İsimleri Zan Altında Bırakılarak Kartal Sahili Parselleniyor mu?

0
1957

Geçtiğimiz günlerde bir haber dikkatimi çekti: ” Şampiyon Yüzücü Öğrencileri İçin Kartal Sahili’ne Tramplen Kurdu ” konuyla ilgili araştırma yaparak 1 Eylül akşamı sosyal medya adresimden fotoğraflarla birlikte şu sözleri paylaştım:

Kartal Sahilde derme çatma tehlike arz eden bir iskele de Türkiye Yüzme Federasyonun adı kullanılarak 50 Bin TL’lik yatırımla öğrenci yetiştiriliyor, Eğitim kurumunun tabelası koyuluyor. Sporcuların can güvenliği yok, Yüzme Federasyonun haberi yok.

İBB ve Kartal Belediyesi 2 tane zabıta gönderip kontrol ettirmiyor. Milli emlakla yetkililer nedense irtibat kurmuyor. Kartal Belediyesi arasında 500 metre veya üzeri mesafeyle aynı işi yapmak için yatırım yapıyor. Bana göre bu işten sayın Gökhan Yüksel’in haberi olduğunu da düşünmüyorum.

Ardından konunun daha net aydınlanması için Kartal Belediyesi Spor Müdürlüğü’nden sorumlu olan Başkan yardımcısı Adem Uçar ile görüşerek şu cevabı aldım: ” Biz Orhan Uygun’a defalarca teklifte bulunduk. Gel bizim Dragos’ta yerimiz var. Biz sporcuları destekleyen bir kurumuz Dragos’taki yerimiz insan sağlığı açısında da güvenli ve uygun olduğunu buradaki suyu derinleştirebileceğimizi çok güzel bir ortam sağlayabileceğimizi söyledim. Kendisi bizim teklifimizi reddererek iskelede çalışmalarını sürdürmek istediğini belirtti.”

Gazeteci kimliğimle Kartal sahilinde İBB, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kartal Belediyesi, Milli Emlak‘ın İstanbul İl Spor Müdürlüğü‘nün, vatandaşların hakları yok sayılıp, gasp edilip iskeleye sahip olmak isteyen Kartal Cevizli Mahallesi’nde bulunan Elit Jimnastik Kulübü sahibi Orhan Uygun‘a sormak istiyorum :

1 – Amacınız o iskeleyi çeşitli kurumlarıda zan altında bırakarak vatandaşların sahip olduğu iskeleyi parsellemeye çalışmak mı?

2- Sporculuktan, profesyonellikten bahsediyorsunuz fotoğraflarada yansıdığı üzere sporcuların can güvenliği nerede? Biri düşse birşey olsa hesabını verebilecek misiniz? İnsan sağlığı sizin için bu kadar basit mi?

3- Antreman için Ankara’ya gittiğinizi beyan ediyorsunuz. Yeşilyurt, Fenerbahçe, Enka v.b kurumların olimpik havuzlarından haberiniz yok mu?

4- Sporun ve sporcunun dostu olan Engelli futbol takımı, profesyonel kadın voleybol takımı ve bir çok dalda başarılı branşlara sahip olan Kartal Belediyesi size defalarca gel sana destek olalım dediği halde neden o iskeleye tabalanızı koyup teklifleri geri çevirdiniz? ve neden hala kurumları zor durumda bırakıyorsunuz?

5- Yoksa bu yaptığınız davranış siyasi bir oyun mu? Arkanızda kim var? kimden destek alıyorsunuz?

6- Vatandaşlara da şu soruyu sormak İstiyorum : Sizler çocuğunuzun fotoğraflarda göründüğü gibi bir yerde eğitim almasını ister misiniz?