Kartalspor’un Lig’teki Durumu Ne Olacak? (Analiz Haber)

0
243

Süper Amatör 1.grupta mücadele eden Kartalspor, dün aldığı şansız mağlubiyetle playoff’a kalma umutlarını mucizelere bıraktı derken, Kavacıkspor’un deplasmanda Tunaspor’a yenilmesi Kartalspor’a tekrar büyük bir şans doğurdu.

- Reklam -

1.grup’ta ortalık karışık ve yangın yeri diyebiliriz. Heyecan ise hat safhada 38 Puanla Bakırköyspor, lider durumda hemen hemen playoff’u garantilediler gibi duruma sahipler ama futbol bu belli de olmaz. 20. Hafta Kavacıkspor deplasmanına gidecekler.

2. sırada 36 puanla Kavacıkspor var hatırlanacağı üzere lige çok iyi başlayan Kavacıkspor namağlupluğunu Kartalspor tek golle bozmuştu. sonrasında ise inişli, çıkışlı grafik çiziyorlar ama şanslı oldukları aşikar ne zaman puan kaybetseler takipçileride puan kaybediyor.

3. sırada ise 32 puanla Dolayobaspor var Pendik takımlarından olan Dolayobaspor kendi saha avantajını kullanarak bu duruma geldikleri belli en çok puanı ise deplasmanda kaybettiler. Hatırlanacağı üzere deplasmanda Kartalspor seyiricisinin alınmadığı maçta son dakikalara 2-0 mağlup giren Kartalspor 2-2’lik skorla sahadan 1 puanla ayrılmıştı.

4. sırada yine 32 puanlı Bağlarbaşıspor var. Haftaya Kavacıkspor deplasmanına gidiyor.

5.sırada 31 puanla Çıksalınspor var. Ligin köklü kulüplerinden olan Çıksalınspor playoff potasına girmiş durumda gelecek hafta Bakırköyspor ile kendi sahasında oynayacak.

Gelelim şimdi 70 yıllık çınar olan Kartalspor‘a ligte 30 puanla 6.sırada olan Bordo beyazlılar dün aldığı şansız mağlubiyetle playoff mücadelesini sonraki maçlara bırakmış gözüküyor. Fikstür avantajı da önemli konulardan bir tanesi elbette, gelecek hafta oynaması gereken maçlardan 1453 Fatih Gençlik’in ligden çekilmesi nedeniyle 3 puan hanesinde, Kartalspor şuanda gizli 3. durumunda diyebiliriz. Kalan maçları ise final niteliğinde, not olarak düşersek eğer Kavacıkspor ve Dolayobaspor ile kendi evinde oynayacak.