Kartalspor Kurumsal Kimlik ve Tesisleşme Yoluna Girmiştir

0
6817

Bugün Türkiye’nin en ücra köşesine gitseniz Kartalspor bilinir, tanınır hakkında mutlaka birileri bir yorumda bulunur. Bu yüzden Kartal’ın en önemli marka değeri olarak değerlendiriliyor. Dün Kartalspor Kulübü’nü (tesislerini) Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ziyaret etti. Ziyareti bizzat yakından takip eden isimlerdendim. Gökhan Yüksel yaklaşık bir buçuk saate yakın tesislerde kalarak incelemelerde bulundu, altyapı oyuncularıyla sohbet etti, Kartalspor Kulübü Başkanı Binali Aydın ve yönetimi ile tesisleşme adına fikir alışverişi yaptı.

- Reklam -

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartalspor Kulübüne kurumsal kimlik davranışı çerçevesinde ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e ; 1999 -2000 yılları arasında Kartalspor’un formasını bu tesislerde terlettiniz. Şimdi Kartal Belediye Başkanı olarak tekrar buradasınız. Duygu ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? sorusunu sordum kendisi şu ifadelerle cevapladı; ”Duygularım güzel çocukluk yıllarımın geçtiği yer, kulüp başkanımızı ve yönetimini ziyaret ettik. Spor yapan Kartallı çocuklarımıza bir selam verdik. Hem Kartalspor’un hem diğer kulüplerin başta amatör spor kulüplerinin her zaman yanında olduğumuzu hatırlattık. Atacağımız adımlar var, onlarla ilgili sohbetimizi yaptık. Yönetime başarılar diledik yanlarında olduğumuzu söyledik.”

Bana göre; dün gerçekleşen ziyaretin ardından Kartalspor Kulübü, kurumsal kimlikleşmenin yanı sıra tesisleşmeninde yoluna girmiştir. Mevcut Başkan Binali Aydın bu durumun farkında. Sportif başarıların yanı sıra tesisleşmenin ne kadar önemli olduğunu Gökhan Yüksel ile birebir konuştu, paylaştı. Kartalspor altyapısında onlarca çocuk var ve çoğu antrenmanlara aileleri ile birlikte geliyor. Tesislerde tribün var mı? yok, kafetarya var mı? yok. Sizce bu normal birşey mi? mesela bu konuşuldu. Kartalspor’un Milangaz bölgesi dediğimiz yerde doğal çime sahip tesisleri var. Burasının da Kartalspor’a kazandırılması hedefleniyor.  Güzel bir yapılanma ile o bölgeye farklı bir hava katacaktır. Bu da konuşulan konular arasındaydı.

Şimdi gelelim en çok merak konulardan biri olan Kartalspor stadına; geçen gün de sosyal medya hesabımdan yazmıştım. Kartalspor Stadı, İBB desteğiyle 15 bin 500 metrekare alana sahip Yakacık toprak sahasına inşaa edilecek. Stadtan kalan boş arazi ise vatandaşların rahat nefes alabileceği kafetaryası olan, yürüyüş parkuru v.b. şeylerle vakit geçirebileceği bir alan olarak hedefleniyor.

Sevgiyle Efendim…