Kartallılardan ”Zümrüt Apartmanı” Hakkında Suç Duyurusu

0
695

Çocuk istismarı yönünden kamuoyunu oldukça ilgilendiren ” Zümrüt Apartmanı” kitabı ve yazarı ülke gündemini oldukça sarmış yazılanlar toplumda şok etkisi  yaratmıştı. Çocuk istismarını gözler önüne seren kitaba ülkemizin geneli, konuyu büyük bir tepkiyle karşılamış, bireysel ve topluluk olarak ” Zümrüt Apartmanı” kitabını, yazarını ve yayınevine birçok suç duyurusunda bulunulmuştu.

- Reklam -

Bu tepkilerden biri de Kartallılar’dan geldi. Gazeteci Sertan Daloğlu, Fuat Volkan Taban ,Düzgün Sezgin ,Uğur Kalkan, konuyla ilgili basın açıklaması yayımladılar. Kartallılar adına, Basın Savcılığına  ”Zümrüt Apartmanı” kitabı ve yazarı hakkında suç duyurusunda bulundular.

İşte O Basın Açıklaması;

“Ülkemizde son dönemde çocuklara karşı işlenen suçlar, cinayetler ve tecavüzlerde büyük artış görülmektedir. En son 1.5 yaşındaki Ecrin bebeğin öldürülmesi toplumun vicdanlarını yaralamıştır..

Çocuklara karşı işlenen bu suçları içimize sindiremiyoruz, sindirmemeliyiz de. TCK’da 2005 yılında yapılan düzenlemeyle cinsel suçlara ağır cezalar getirilmiştir. Fakat bu cezalar maalesef suç oranını düşürmemiş aksine her geçen gün artmaktadır.

Devletin ve toplumun önceliği çocukları cinsel istismara uğramadan ve öldürülmeden korumak olmaktır.  Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ” Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.”

Türkiye’de çocuk istismarı ve cinsel suçlar “Bir kereden bir şey olmaz” diyenlerin aksine yaygın ve sistematik bir şekilde artmaktadır. Ne yazık ki bugün yetki sahipleri bu sorunlara karşı sırtlarını dönmüş durumdadır.
Artık çocuklarımızı okula sokağa göndermekten korkar olduk.

Tüm bu acılar yaşanırken geçtiğimiz günlerde iğrenç bir kitap ortaya çıkmıştır ,Abdullah Şevki Yurtvermezin kaleme aldığı Zümrüt Apartmanı isimli bu kitabı okuyanlar dehşete kapılmıştır ,satırlarda pedofoli özendirilmekte ve şehvetli bir şekilde anlatılmaktadır .

Büyük tepki çeken bu kitabın yazarı ve yayın evi sahibi dün göz altına alınıp adli kontrol şartı ile salıverilmesi vicdanımızı yaralamıştır .6 sene önce kaleme alınan bu kitabı incelenmeden nasıl basım ve yayın izni verilmiştir .

Aile Bakanlığımızın bu konuda tekrar adım atmasını istiyoruz ,bizde bu kitabın toplatılması ve gerekli cezaların verilmesi ve önleyici tedbirlerinalınması için şikayet dilekçemizi sunmaya  geldik ,duyarlı olan ve buraya gelen tüm vatandaşlarımıza  teşekkür ediyor , geleceğimiz sevincimiz çocuklarımızın daha güvenli daha huzurlu bir hayat sürmesini diliyoruz .Allah ülkemizde yaşanan bu rezzilliklerin ve cinayetlerin son bulmasını nasip etsin.”