Kartallı Çocuklar, Pera Müzesini Gezdi.

0
284

Türkiye’nin bünyesinde en fazla kreş barındıran, çocukları; bilim, sanat, kültür, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında yetiştiren Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, vermiş olduğu eğitim kalitesi, ilgisi ve yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Öğrencilere müze kültürünü aşılamak ve benimsetmek hedefi ile Kartal Belediyesi’ne kreşler de eğitim gören minik öğrenciler için Pera Müzesi’ne bir ziyaret gerçekleştirildi.

- Reklam -

Beyoğlu’nda bulunan Pera Müzesi’ni ziyaret eden öğrencilere, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Nazlı Enif Dipşar ve kreş öğretmenleri refakat etti. 6 yaş grubu öğrencilerin katıldığı gezide rehber eşliğinde müzeyi gezen çocuklar, ilk olarak “Kahve Molası” sergisini inceleme fırsatı yakaladı. Öğrendikleri ile ilgili rehberlere bolca soru soran çocukların, müze gezisi sırasında Osman Hamdi Bey’in dünyaca ünlü sanat eseri ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ tablosu da çocuklar tarafından ilgi odağı oldu.

Çocuklar daha sonra gezilerine Kil Atölyesi ile devam etti. Atölye çalışması sırasında minikler; temel seramik yöntemlerini öğrenerek, kil ve yardımcı seramik malzemelerini kullanmayı deneyimledi. Gün boyunca zamanlarını bilgi ışığında eğlenerek ve aynı zamanda kültürel aktivitelerde bulunarak geçiren öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okundu.