Kartal’ın Sultanları’nın Şansı da Yaver Gitseydi…

0
356

Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Liginde mücadele eden Kartal Belediyespor, Ligin lideri Fenerbahçe ile Yakacık İTO Spor salonunda karşılaştı. Saat 16:00’da başlayan karşılaşmada maç’a hızlı başlayan taraf Fenerbahçe idi ve 1.seti 25 – 18 önde bitirdi.

2. sette taraftar desteğini de arkasına Kartal Belediyespor maça iyi başlayan taraf oldu. 25 – 18’lik skorla durumu 1-1 getirmeyi bildi. 3.sette maça iyi başlayan taraf yine ev sahibi Kartal Belediyespor oldu. Maç skoru 16 – 14 Kartal Belediyespor üstünlüğü ile giderken hakem tarafından verilen yanlış kararlar sonucunda Fenerbahçe 3. seti 25 – 22 önde kapatarak durumu 2-1’e getirdi.

4. Sete Kartal Belediyespor güzel bir başlangıç yaptı ancak 3. sette yaşanan motivasyon bozlukluğundan dolayı maçı başa baş götürmesine rağmen 25 – 20’lik yenilgiye engel olamadı ve sahadan 3-1 mağlup ayrıldı.

Kartallıların Maça İlgisi Yoğundu

Saat 16:00’da başlayan karşılamada Kartallıların maça ilgisi oldukça yüksekti. Maç boyunca Kartal Belediyespor’a desteğini esirgemeyen taraftarlar maç bitiminde Kartal Belediyespor’u tribünlere davet ederek moral verdiler.

Kartal Belediyespor Başkanı Umut Daştan ve Asbaşkan Mert Polat‘ta Kartal’ın Sultanları‘nı yalnız bırakmadılar. Maç boyuncaya kadar büyük ilgi ile takip ettikleri karşılaşmada bayan voleybol takımına mağlup olmalarına rağmen desteklerini esirgemediler.

Maç bitiminde kartalyasam.com‘un sorularını yanıtlayan Kartal Belediyespor’un Asbaşkanı Mert Polat şunları söyledi; ” Yeni yönetim ve ilk maçımız oldu, ilk maçımızda zor bir takımla oldu Fenerbahçe’yle biz hem takım olarak, hemde yönetim olarak farklı birşeyleri değerlendirebileceğimizi ve geliştirebileceğimize inanıyoruz. Daha iyi şeyler olacak. Özelliklede taraftar desteğiyle alakalı da çalışmalarımız var. Takımımızda bulunanlar geçen sene altyapı’dan gelen Kartallı kızlarımız, çok fazla transferimiz yok. Hepsi Kartal’ın İçerisinde, Kartal’a aitler onun için sonuna kadar desteğimizi esirgemeyeceğiz. Yenselerde yenilselerde onlarla beraberiz, çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. ” dedi.

 

Bilgi ; Maç sonunda Kartal Belediyespor Başkanı Umut Daştan’ın acil çıkması nedeniyle kartalyasam.com olarak karşılaşmayla ilgili soruları kendisine soramadığımızı kamuoyuna bildiririz.