Kartal’ın Sokaklarına 70 Bin Ton Asfalt Serilecek

0
238

Kartal Belediyesi, Kartal’ın mahallelerinde altyapı sorularını analiz ederek havalarında düzelmesiyle çalışmalarına iyice hız ve ağırlık verdi. Örneklerden biri Kartal‘ın en büyük sorunlarından biri olan su baskınlara karşı Kartal Neyzen Tevfik meydanı ve sahilin arasında yapılan çalışmalarını ekleyebiliriz.

- Reklam -

Kartalyasam.com’dan Gökhan İlhan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Apaydın‘a, Kartal’ın mahallelerinde bulunan asfatların bozukluğunu durumun nasıl düzeleceğini, 21 Yüzyılın Kartal İlçesine bu görüntlerin yakışmadığını ekleyerek sorumuzu sordu.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Apaydın verdiği cevaplarda ; Şuan sizlerinde bildiği üzere Kartal’daki su baskınlarına karşı altyapı çalışmalarımızı hızlandırdık. Kartal’da su baskınları tarih oluyor. Tarafımıza en çok gelen şikayetlerden biride Kartal’da mahalle yollarının ara ara bozuk olması sorunu, Kartal Belediyesi olarak vatandaşlarımızın şikayetlerini, Gazetecilerin  yaptıkları haberleri bu yönde kesinlikle dikkate alarak çalışmalarımızı o yöne doğru çeviriyoruz.

”20 Mahallede 70 Bin Ton Asfalt Serilecek”

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Ali Apaydın: 20 mahallede 70 Bin ton asfalt serilecek. Hangi mahallelerde hangi sokaklar asfaltlanacak belirli, şuanda Hürriyet Mahallesindeki sokakları asfaltlama çalışmalarına başladık. Dört sokak ve Mehmet Akif Caddesi asfaltlandı ve diğer sokakları ve mahalleleri asfaltlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aşağıda yayımlanan listede şuanda asfaltlama çalışmaları devam eden Hürriyet mahallesindeki sokakların uzunlukları, genişlikleri ve ne kadar asfalt dokuldüğü bilgisi mevcuttur.

Haber : Gökhan İlhan