Kartal’ın Sokakları Çocukların Mutluluğuyla Daha da Güzel

0
263

Kartal Belediyesi‘nin organize ettiği, Başkan Gökhan Yüksel‘in Kartallı çocuklara karne hediyesi olarak verdiği sosyal, kültür faaliyeti ”Mahallede Şenlik Var ” Kartallı çocukların ve Ailelerinin büyük ilgisi ile karşılaştı. Mutlulukları, sevinçleri yüzlerinden okunan çocukların ” Mahallede Şenlik Var ” faaliyeti sayesinde okul yorgunluklarını da üzerlerinden atmalarını sağlıyor.

- Reklam -

Bugün, Yakacık Ali Bora Kerimoğlu Parkında gerçekleşen etkinliklerde, çocuklar, taş boyama atölyesi, kum boyama atölyesi gibi yeteneklerini geliştirebilecekleri hobi etkinlikleriyle beraber Şişme oyun parkı, Balon patlatma, Birdir bir, Çuval yarışı, Yumurta taşıma, Mendil kapmaca gibi geçmişten günümüze gelen eğlenceli aktivitelerle de eğlencelerini ikiye katlıyorlar ve  patlamış mısır, pamuk şekeri ikramları da çocukların mutluluklarını daha da çok arttıyor.

” Mahallede Şenlik Var” etkinliğinde, çocukların eğlencelerine ortak olan veliler de unutulmamış. Takı Atölyesi, seramik atölyesi faaliyetlerine katılan veliler çocuklarıyla beraber vakit geçirebiliyorlar.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı, Kültür ve Sosyal işler Müdürü Adem Uçar‘da etkinliğe katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu.