Kartal’ın Rap Müzik Grubu ” Kartal Organize”den Elazığ’a Yardım Konseri

0
255

Kartal Organize Rap müzik grubu, 4 Şubat Salı günü saat 18:00’da Beyrut Performans’ta konser düzenliyor. Elazığ da yaşanan deprem ile dayanışma amacıyla düzenlenen bu konser de toplanan bütün gelirleri depremzedelerin ihtiyacı için kullanacaklar. Konser için dayanışma biletleri etrafında, gönüllü olarak sahne alacak bütün Rap müzisyenlerini bu konserde Elazığ için tek ses olmaya davet ediyorlar.Biz de konseri düzenleyen Kartal Organize ekibinden Recep Erdoğan ve sahne alacak iki arkadaş ile dayanışma konseri fikrinin nasıl ortaya çıktığını, sürecini nasıl götürdüklerini ve amaçlarını konuşmak üzere bir araya geldik.

- Reklam -

Sohbete 6 yıldır rap müzik ile yakından ilgilenen Recep ile başladık. Kartal Organize adı altında bir araya gelmelerinin asıl amacını; bu müziğe ilgi duyan insanlara ışık tutabilmek ve birliktelikleri çoğaltabilmek olduğunu söyledi. Bugüne kadar Kartal’da çok fazla rap konserleri veya rap müziğe dair birliktelikleri düzenleyen bir ekip olarak Kartal yerelindeki ilgiyi ve yetenekli arkadaşların olduğunu fark etmişler. Ve bu birlikteliklerinin bugün açısından sadece Kartal yereli değil daha geniş kitlelere duyurabilen bir noktada olduklarını dile getirdiler.

Elazığ depreminin olduğu bu süreçte bir hafta içerisinde 2 büyük konser planları olmalarına rağmen araya dayanışma konseri koymalarının aciliyetini ise şöyle ifade ediyor: ”Ülkemizde hem maddi hem de manevi büyük hasarlara yol açan bu konseri takvimimizin rahatladığı ileri bir sürece koyamazdık. Hem ihtiyaçların biran önce teminini sağlamada katkımız olması hem de bu dayanışma ruhunun bu sıcaklığı ile daha iyi büyüyeceğini bildiğimiz için en erken tarihe alma kararı aldık.”
Yoğunluklarının çok fazla olduğu bu dönemde destek kampanyasının her geçen gün daha geniş çevrelerce ilgi bulduğunu söylenen Recep, konserde toplanan bütçe ile ilgili Kaymakamlık ile iletişime geçtiklerini ve toplanan bütün gelirin aktarımını bu şekilde sağlayacaklarını söylediler.
Son olarak; Kartal yerelindeki bu birlikteliklerini devam ettireceklerini ve rap müziğe ilgili olan Kartallı bütün gençlere kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Sohbetimize devam ettiğimiz Emre Yalın ise 18 yaşında ve rap müzik ile ilgileniyor. Konser fikrini öğrendiği zaman bütün samimiyeti ve heyecanı ile bu dayanışma etrafında elinden geleni yapmak üzere sahne almaya karar vermiş. Ardarda gelen depremler de alınmayan önlemler ile birlikte bir genç olarak hiçbir alanda önlem alınmadığının altını çizen Emre; bu olayların yaşandıktan sonra değil, durum tespitinin önceden yapılması ve o noktada harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.
Ve son olarak Deniz Çelebi ile sohbetimize devam ediyoruz. 25 yaşında olan Deniz, bu dayanışma konserinin olacağını duyduğu an direk içerisinde olması istemiş ve daha önce rap müzik içerisinde Van depremi için yeteri kadar yapılmayan dayanışma ruhuna kıyasla bu dönem Elazığ için yapılan bu konser ile bir adım daha ileride bu dayanışma ruhunun oluştuğunun altını çizdi.

99 depremini yaşayan Deniz; toplanma alanlarının olmamasının, yerlerine AVM dikilmesinin kaygısını güttüğünü, sahil hattındaki tehlikenin günden güne arttığını dile getirdi. Böyle dönemlerde dayanışma ruhunu tekrardan hatırlatan bu konser fikrinin öneminin altını çizen Deniz; bundan sonrasında tedbir almak için, daha büyük Depremlerin olmasının beklenmesinin çok daha ciddi hasarlara yol açacağını bilerek, bugünden gerekli çalışmaların başlatılması ve ülke olarak üzerimize düşeni dünden daha acil yapmamız gerektiğini söyledi.
4 Şubat Salı günü düzenlenecek Elazığ İçin Dayanışma Konseri’ne bütün Kartal halkını bu dayanışma ruhunu büyütmek üzere çağrılarını yaparak, arkadaşlarımız ile sohbetimizi sonlandırdık.

Kaynak: Kartal’ın Sesi Gazetesi