Kartal’da Sahte İçki Satan Tekel Bayiisinin 25 Yıl Hapsi İstendi

0
8165

Kartal‘da bir avukatın hayatını kaybettiği sahte içki soruşturması tamamlandı. İddianamede 3 şüphelinin 25 yıla kadar hapsi istendi.

- Reklam -

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre İstanbul Kartal’da tekel bayi işleten Güngör Güler ile elemanı Yavuz Özcan, kendi içkisini yapmak isteyen müşterilerine etil alkol ile birlikte içki kiti satıyordu. Geçtiğimiz eylül ayında Anıl Orkun İyikan’dan aldıkları ‘Lord’ etiketli 1’er litreden toplamda 300 litreyi bulan alkol bazlı yüzey temizleyiciyi tekel bayinin rafına koydular.

46 yaşındaki avukat hakkı Oğuzhan Şahinoğlu da kendi içkisini yapmak buradan için alışveriş yaptı. Lord etiketli şişeden yaptığı içkiyi içtiğinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Otopsi raporunda ölüm nedeni metil alkol zehirlenmesi olarak kaydedildi. Şahinoğlu’nun ofisinde yapılan arama sonucunda metil alkolü aldığı tekel bayi tespit edildi.

Yüzey temizleyiciyi alkol diye sattığı iddia edilen Güngör Güler, alkol değil dezenfektan sattığını ileri sürdü. Tekel bayine toptan satışı yapan Anıl Orkun İyikan ise ifadesinde makine yüksek mühendisi olduğunu belirtti. Ürünü dezenfektan olarak pazarladığını alkol yapımından haberini olmadığı iddia etti. Tanıklar ise ifadelerinde tekel bayindeki satıcıların ‘Lord’ markalı ürünü, kendi içkilerini yapmaları için verdiklerini söyledi.

Savcılık şüpheliler Anıl Orkun İyikan, Güngör Güler ve Yavuz Özcan hakkında “olası kastla öldürme” suçundan ayrı ayrı 20’şer yıldan 25’er yıla kadar hapis cezası talep etti. Şüpheliler İstanbul Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.