Kartal’da ”King” İsimli Uyuşturucu Çetesi Çökertildi

0
4642

 İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yurtdışından yasadışı yollarla Türkiye’ye getirdikleri uyuşturucu maddelerin torbacılara dağıtan çeteye operasyon düzenledi. Nefes kesen operasyon anı kameralara yansırken, yapılan aramalarda kalaşnikof, çok sayıda mermi, 17 kilogram kokain, 47 kilogram marihuana, 89 bin adet ekstazi hap ve bin 500 adette satışa hazır marihuana ele geçirildi. “KRAL” lakaplı çete lideri ve 4 şüpheli gözaltına alınırken, çetenin uyuşturucuların üzerine “king” kalıbını bastıkları öğrenildi.

- Reklam -

Organize Suç örgütünün kullandığı Kartal ve Pendik‘teki evlerde arama yapan Jandarma ekipleri; yatağın bazasına, koltuğun altına hatta valizlerin içine gizlenmiş halde 1 adet Kalaşnikof marka tüfek ile bu tüfeğe ait çok sayıda mermi, 17 kilogram kokain, 47 kilogram marihuana, 89 bin adet ekstazi hap, bin 500 adet satışa hazır hale getirilmiş “fişek” diye tabir edilen marihuana, 1 adet kokaini kalıp haline getirmekte kullanılan profesyonel pres makinası ve kendi sözde markasını “KİNG” belirten kalıp, 4 adet hassas terazi ile 1 adet uyuşturucu dağıtımında kullanılan lüks araç ele geçirildi.

Kral lakaplı çete lideri ve adamları yakalandı

Organize Suç Örgütünün “KRAL” lakaplı lideri E.S ile birlikte örgüt üyeleri K.O., D.M., A.M. ve T.S., Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.