Kartal Minibüslerine ”Sosyal Mesafe” Cezası

0
195

Kartal’da sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesinin ardından haftanın ilk iş gününde sivil trafik ekipleri kontrollerini yoğunlaştırdı. Uyarılara kulak asmayarak fazla yolcu taşıyan minibüslere ise cezai işlem uygulandı.

- Reklam -

Haftanın ilk iş gününde İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri, Kartal’da iki farklı noktada sabah saatlerinde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde kontrol noktalarından geçen minibüsler sivil trafik ekipleri tarafından tek tek durduruldu. Kimi minibüsler kurallara uygun bir şekilde taşımacılık yaparken kimi minibüsler ise fazla yolcu almak fırsat kolladı. Sosyal mesafe kuralını umursamayan kapasitesinden fazla yolcu taşıyan 2 minibüse cezai işlem uygulandı.

Trafik ekipler, minibüsteki yolculara maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Sultanbeyli -Kartal hattında çalışan minibüsler ekipler tarafından tek tek durduruldu ve kontrol edildi.  Fazla yolcular indirildi. Yakacık‘ta yapılan denetime takılan bir minibüsten 6 yolcu fazla çıkarken, başka bir minibüsde ise 17 fazla yolcu çıktı. Her iki minibüse de polis ekipleri tarafından Umumi Hıfzısıhha Kanunu uyarınca 3 bin 150 lira para cezası uygulandı.