Kartal Gazeteciler Derneği’nden Vatandaşlara Aşure İkramı

0
865

Kartal Gazeteciler Derneği bugün Kartal meydanında vatandaşlara Muharrem ayı vesilesiyle aşure ikram etti. Saat 14:00’da Kartal meydanında dernek adına kurulan yerde gerçekleşen ikramda yaklaşık 200 adet aşure vatandaşlara ikram edildi.

- Reklam -

Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleride Ziyaret Etti

Kartal Gazeteciler Derneği tarafından yapılan aşure ikramına Kartal Belediye Başkan yardımcıları Adem Uçar, İmam Aydın, Cengiz Türkmen, Bayram Ali Baştan katılırken, Meclis üyelerinden ise; Gülay Boyraz, Özlem Bulut, Umut Daştan, Aysel Yücel aşure ikramına katıldı. CHP Kartal İlçe Başkanlığı’nı ise bir heyet temsil ederken, İlçe Başkanı Efendi Argunşah’ın şehir dışında olması nedeniyle, İlçe sekreteri Mert Polat aşure ikramına katıldı.

Aşure ikramıyla ilgili görüşlerini bildiren Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan şunları söyledi; ”Kartal Gazeteciler Derneği olarak kendi imkanlarımızla vatandaşlarımıza Muharrem ayı vesilesiyle aşure ikram etmek istedik. İnanç ve gelenek olarak Aşure günü toplumumuzda önemli bir yere sahip bizde bu bilinçle bir sivil toplum kuruluşu olarak inanç ve gelenekler doğrultusunda vatandaşlarımıza aşure ikram ettik.”