Kartal Gazeteciler Derneği Yetkililerle Kahvaltı’da Buluştu

0
231

Kartal Gazeteciler Derneği Kartal’ın önde gelen protokol isimleriyle sabah kahvaltısında biraraya geldi. Kartal Gazeteciler Derneği tarafıdan Kartal Grand Mira Otel de organize edilen kahvaltıya Kartal gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan ve Yönetim kurulu üyeleri hazır bulunurken, Kartal Belediye Başkan yardımcıları Adem Uçar, Mustafa Oktay Aksu, Ali Apaydın, Cengiz Türkmen, Kızılay Kartal Şube Başkanı Hüseyin Ozkul davet edilenler arasındaydı.

- Reklam -

Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan yaptığı konuşmada; Kartallı gazetecilerin, gazetecilik ilkeleri doğrultusunda, halkın haber almasını sağlama görevini üstlendiklerini kaydederek; “Kartal Gazeteciler Derneği üç ay önce kuruldu. İlk işimiz Kartal’daki yerel yöneticilerimiz ve siyasi partilerin temsilcileriyle bir araya gelmek oldu. Daha sonraki çalışmalarımızda ise Kazakistan’dan gelen gazeteci konuklarımızı ağırladık. Bugün ise ilçe protokolümüzle bir araya geliyoruz. Amacımız, gazetecilik ilkeleri doğrultusunda halkın haber almasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “Öncelikle; yaşanılan bölgenin içinde bulunduğu durumla ilgili kamuoyunu aydınlatan, yönetim ile vatandaş arasında şeffaflığı sağlayan, halkımızın tarafsız şekilde haber alma hakkına büyük katkılar sunan siz değerli basın mensubu dostlarımızla böyle bir organizasyonda bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediyesi’nin basına verdiği öneme dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizler; yerel kültürümüzün zenginleşmesi ve korunmasına katkı sağlıyor, bölgemizde cereyan eden olay ya da sorunları gündeme getirerek bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz. Kartal Belediyesi yönetimi olarak yerel basınımızın; komşularımızla aramızda kurduğu bağa verdiğimiz değer ile üstlendiğiniz bu görevden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’in önderliğinde Kartal’ımızda hayata geçireceğimiz çalışmalar ile aramızdaki muhabbet bağının daha da güçleneceğine inanıyorum.” dedi.