Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi Başhekimliği, Korkutan Koronavirüs Test Kuyruğu Açıklaması

0
619

Kartal, Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan,  sosyal medya ve bazı basın kuruluşlarında hastanelerindeki Covid-19 test kuyruğuna ilişkin görüntü ve haberlerin yer almasıyla ilgili, öğle saatlerinde hastanede muayene olan hastalara ilave olarak havaalanından test talebiyle gelen yaklaşık 100 kişinin de aynı anda test için başvuru yapması neticesinde geçici bir yoğunluk yaşandığını ve sıra oluştuğunu belirterek, “Kısa sürede talebe cevap verilerek yoğunluk giderilmiş ve alınan numunelerin testleri çalışılarak sonuçları kendilerine iletilmiştir.” açıklamasında bulundu.

- Reklam -

“TESTLER DIŞ KAPIYA YAKIN ALANDA YAPILMAKTADIR”

Prof. Dr. Recep Demirhan, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında hastanelerinde Covid-19 test kuyruğu olduğuna ilişkin görüntü ve haberlerin yer aldığını hatırlattı. Hastanede Covid-19 test numunelerinin, acil servis içinde ve iyi havalanma sağlaması amacıyla dış kapıya yakın konumda bulunan özel bir mekanda alındığını belirten Demirhan, şunları ifade etti:

“100 KİŞİ AYNI ANDA TEST YAPTIRMAK İSTEYİNCE BU GÖRÜNTÜ OLUŞTU”

“Bu alanda günlük 4 bin-5 bin arasında numune alınarak çalışılmakta ve ciddi bir sorun yaşanmamaktadır. Ancak bugün öğle saatlerinde, hastanemizde muayene olan hastalara ilave olarak havaalanından test talebiyle gelen yaklaşık 100 kişinin de aynı anda test için başvuru yapması neticesinde geçici bir yoğunluk yaşanmış ve sıra oluşmuştur. Kısa sürede talebe cevap verilerek yoğunluk giderilmiş ve alınan numunelerin testleri çalışılarak sonuçları kendilerine iletilmiştir.”

Prof. Dr. Recep Demirhan, hastane personelinin hastaların ihtiyacına cevap verme konusunda özveriyle çalıştığının altını çizerek, hastanede bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kesintisiz hizmet verilmeye devam edildiğini bildirdi.