Kartal Belediyesi’nin Sorumluluğundaki Yeşil Alan Miktarı, 361.746 Metrekare Olarak Açıklandı

0
726

Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre, Kartal Belediyesi’nin sorumluluğundaki yeşil alan miktarının 361 bin 746 metrekare olduğu açıklandı.

- Reklam -

Kartal belediyesi’nin sahip olduğu yeşil alan miktarı ile İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Kartal’da, son 1 yılda yeşil alan miktarı 26.319 metrekare arttı.

Kartal Belediyesi, vatandaşların boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenebileceği ve çocukları ile zaman geçirebileceği yeşil alanları genişletmeye yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in kentteki yeşil alanların sayısını artırmaya yönelik çalışmaları sayesinde Kartal’a son 1 yılda, 6 park ve 26.319 metrekare yeşil alan kazandırıldı. Vatandaşların hizmetine sunulan ve içerisinde Komşuluk ve Dayanışma Meydanı gibi büyük projelerin de yer aldığı yeni parklarla birlikte Kartal’daki toplam park sayısı 171’e yükselirken, Kartal Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki yeşil alan miktarı da toplam 361.746 metrekareye, kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarı ise 5.61 metrekareye çıktı.