Kartal Belediyesi, İYİ Parti Buluşması Hakkında Kim Ne Söyledi?

0
181

Kartal Belediyesi ve İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı, Kartal Belediyesi Büyükada sosyal tesislerinde akşam yemeğinde buluştular.

- Reklam -

Bu buluşmayla ilgili kartalyasam.com’a kim ne söyledi?

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ; ” ” Güzel bir akşamda, birlik ve beraberlik içerisinde ailemle beraber akşam yemeğindeyim. ” dedi.

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Burak Tok : ” ” İki tane seçim süreci geçirdik 31 Mart ve akabinde 23 Haziran biraz sıkıntılı süreçlerdi. Millet ittifakı tabanında özellikle bir takım gerilimler ister istemez olmuştu. İlçemiz nezninde, bu yemekle bu sıkıntıları bir nebze olsun bertaraf etmiş olduk. Bizlere yakışan aile havasında ve Başkanımızında açıkçası sempatik yaklaşımları, emeği, katkısı tabiki yadsınamaz. Güzel bir gece oldu kanaatindeyim. Biz iyiler olarak, iyi bir aileyiz. İttifakımızla birlikte belediyemizinde yanındayız. Her türlü projelere katkı vermeye çalışıyoruz ve Kartalımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kartal Belediye Başkan Yardımıcısı İmam Aydın : ” Öncelikle kartalyasam.com’a çok teşekkür ediyorum. Böyle bir imkanı verdiğiniz için, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti, Başkanlık sisteminden sonra ” Millet İttifakı ” adı altında bir araya geldik. Bununda ilk seçimlerde meyvelerini aldık diyebiliriz. Bu aynı zamanda ülke’de kutuplaşmanın işe yaramayacağınında mesajını vermiş oldu. Dolayısıyla, söz konusu ülkenin birliği, bütünlüğüne faydalıdır. Bu anlamda sağ, sol demeden Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti demeden biraraya gelmeyi başardık. Bunuda sürdürmeye niyetliyiz, devam edeceğiz. Son günlerde ” Millet İttifakı”nı bölmek konusunda Hükümet bütün gücüyle yükleniyor. Dikkat ederseniz. Barajı da %50 + 1’den %40’a kadar indirmeyi düşünüyorlar. %40’da indirseler,%30’a da indirseler bile onların sonu geldi. Gitmek mecburiyetideler, gidecekler. Kendileri gitmez belki mutlaka halk oylarıyla onları günleri gelince gönderecektir. En makulü, onlar ülkeyi daha fazla sıkıntıya sokmadan, toplumu daha fazla ekonomik sorunlarla başbaşa bırakmadan çekip gitmeleridir. Onlardan isteğimiz, arzumuz huzur içerisinde, barış içerisinde bu işi bırakıp gitmeleridir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, İYİ Parti ile ” Millet İttifakı ” sürecini daha gelişmiş bir şekilde sürdüreceğiz. Bu akşamki yemeğinde ana temesıda budur. Biz Kartal Belediyesi olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’yle nekadar iç içe ilgiysek aynı zamanda İYİ Parti’yle de bu anlamda da diyalog halindeyiz. Sürekli arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Belediye Meclisimizde de Hem Cumhuriyet Halk Partisi, hem İYİ Parti’li meclis üyesi arkadaşlarımızla da ortak imzalar atıyoruz. Ortak davranışlar, tavırlar içerisindeyiz. Bu yönde devam edecektir. ” dedi.

İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Mukadder Gürcan ; ” Bu akşamki programımızın amacı; Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel ‘in seçim süresince İYİ Parti olarak ” Millet İttifakı”nın dayanışması olduğu bir seçim süreci geçirdik. Seçimin iki kademeli olmasından dolayı, zaman yetersizliğinden dolayı, yoğun programlardan dolayı bir türlü Kartal Belediyesi ile bir araya gelemedik. Bu duruma istinaden bu yemek organizasyonu düzenlendi. Seçimde İYİ Parti‘nin Kartal Belediyesi seçimlerinde vermiş olduğu destekten dolayı  teşekkür anlamına gelen bir yemektir. Sayın Gökhan Yüksel’e ilgisinden ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz. Biz ve kendisinin verdiği mücadeleyle beraber ” Millet İttifakı”olarak Kartal’ı daha iyi yerlere getirmek için mücadele vereceğiz. Başkan Gökhan Yüksel’in seçim süresince açıklamış olduğu vaadlerle beraber, projeleri de hayata tek tek geçireceğiz. İyi gidiyoruz, daha da iyi olacağına inanıyoruz. Biz Kartallıyız, Kartal‘a hizmet etmek için geldik sonuna kadar da hizmet etmeye devam edeceğiz. Kartal halkına’da bizlere vermiş oldukları desteklerinden dolayı kartalyasam.com nezninde çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yıldırım Ateş ; ” Biz seçimlerde ” Millet İttifakı” olarak çok farklı ideolojilere, çok farklı Dünya görüşlerine sahip insanlar olarak Türkiye Cumhuriyeti‘nin Laik, güçlü bir parlementer sistemi olan, demokratik bir ülke olarak kalması için bir iş birliğinde bulunduk. Bu iş birliğimizde belediye seçimlerinde devam ettirdik. öncelikle 31 Martta daha sonrada 23 Haziranda bir çok belediyeyi alarak, belediye seçimlerinden de zaferle çıktık. Burada Başkan Gökhan Yüksel bizimde adayımız, ” Millet İttifakı’nın adayı olan Ekrem İmamoğlu ‘da bizimde adayımız ve şuanda da belediyeleri beraber yönetiyoruz. Bu ittifakımızında zaferini taçlandırmak için bu akşam yemeğini düzenledik.” dedi.