Kartal Belediye Meclisinde Komisyonlar AK Parti ve CHP Arasında Paylaşıldı

0
2481

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 aydan fazla süredir kapalı kalan Kartal Belediye Meclisi geçtiğimiz pazartesi günü ( 6 Temmuz ) Temmuz ayı oturumunu CHP, Ak Parti, MHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin katılımıyla Gökhan Yüksel’in başkanlığında açıldı.

- Reklam -

Pazartesi günü yapılan meclis toplantısının gündemi ise, komisyonlara üye seçimi oldu. İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Hukuk Komisyonu, Tarife Komisyonu, Çevre Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu, Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Komisyonu, Afet ve Deprem Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Ulaşım ve Trafik Komisyonu, Kültür ve Sanat Komisyonu, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonlarına oylama ile üye seçimi gerçekleşti.

Yapılan oylamada komisyonlarda AK Parti ve CHP Meclis üyeleri komisyonlarda görev alırken, MHP ve İYİ Parti’nin komisyonlarda bulunmaması dikkatlerden kaçmadı. Konuyla ilgili MHP ve İYİ Parti tarafından açıklama yapılmazken durumun farkına varanların ”Kartal Belediye Meclisinde Komisyonlar AK Parti ve CHP Arasında Paylaşıldı” şeklinde yorumlanmasına neden oldu.