Kartal Baba ”Grafiti” İle Hayat Buluyor

0
489

Kartallılar için önemli geçiş noktalarından biri olan Kartal Baba alt geçidi, Sanat Akademisi resim bölümü öğrencileri tarafından çeşitli konularda farkındalık uyandıracak duvar resimleri ile hayat buluyor.

- Reklam -

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen çalışmalar da duvar resimleri ile süslenen Kartal Baba alt geçidinde vatandaşlara farklı konularda farkındalık kazandırılması amaçlanıyor.

Ressam Murat Havan’ın ‘Her Yer Benim Atölyem ve Yavru Kartallar’ sanat grubu öğrencileri tarafından yürütülen resim çalışmaları kapsamında daha önce de Kartal’da; Organik Pazar, Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi ve Masal Müzesi’nin duvarları birbirinden güzel resimler ile süslenmişti.

Ayrıca geçidin duvarlarında kullanılan canlı renkler ile sunulan görsel şölenin yanı sıra herkes tarafından bilinen,sevilen, saygı duyulan, gönüllerde taht kurmuş; Aşık Veysel, Kıvırcık Ali, Neşet Ertaş, Aşık Mahzuni Şerif, Cem Karaca, Barış Manço, Adile Naşit ve Kazım Koyuncu gibi sanatçıların resimlerine de yer verildi.

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Ressam Murat Havan, “İstanbul’un ve Türkiye’nin birçok yerinde belediyeler duvar resimleri yaptırıyor. Bizim buradaki farkımız farkındalıkların da fark edilmesi. Akılda kalacak mesajlar vereceğiz. Bu çalışmaları hayata geçirmemize ve Kartal’da genç sanatçıların yetişmesine verdiği desteklerden dolayı başta Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.