”Kartal-Adalar Arasına Yasak Değil, Kısıtlama Getirildi”

0
1166

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamında Adalar için giriş ve çıkış kısıtlaması gece yarısı itibariyle başladı. Kartal – Adalar iskelesinde bekleyen görevliler çalışma ve ikametgah belgesi bulunmayan vatandaşların deniz taşıtlarına binmesine izin vermiyor.

Kartalyasam.com sosyal medya hesabından yaptığımız canlı yayında adaları ziyaret etmek isteyenler için ve 31 Mayıs’a kadar sürecek olan kısıtlamayla ilgili sorularımızı S.S İstanbul Kartal Deniz Yolcu Yük ve Turizm Taşımacılığı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin İmre‘ye yönelttik;

”Bu konuyu yanlış dile getirenler var. Adalar kesinlikle ”yasak” diye bir şey yok. Bir hayat var, banka memurları var, postane memurları var, elektrik idaresi var, emniyet görevlileri var, çalışanlar var. Orada hayat devam ediyor. Bu insanlar gelip gitmek zorunda. Buradan gidenlerin ve adalardan gelenlerin ikametgahları ve çalışma belgeleri mevcut ve yasal durumdalar bu durum sadece turistik amaçlı, yabancılara, günübirlik gezmek isteyenlere çok yoğun günler için yapılan bir kısıtlamadır. Hayat devam ediyor. Bizim normal olarak 2 aydan beri taşıdığımız yolcularımız sürekli gelmektedir. Bizim adalara vefa borcumuz var, 40 yıldan beri buradan hayatımızı geçindiriyoruz. Bu zor günleride atlacatağız.” ifadelerini kullandı.

Haberin videosu için ; https://www.facebook.com/kartalyasamcom/videos/2618511091785886/

Haber : Gökhan İlhan