Kadına, Eşi ve Ailesi Tarafından Ormanda İşkence Yapıldı

0
164

İstanbul Sultanbeyli‘de geçen pazar gecesi C. Y. isminde bir kadının zorla siyah bir minibüsle binrilerek kaçırıldığı ihbarı yapıldı. Güvenlik görüntülerinden minibüsün plakasını belirleyen polis ekipleri, GPS cihazı olduğu saptanan minibüsün izini sürdü.

- Reklam -

Beykoz’daki ormanda bir süre durduktan sonra tekrar hareket eden ve Kavacık’ta tekrar duran minibüsün bulunduğu sokaktaki eve operasyon düzenlendi.

İşkence yapan eş Ersin Yıldırım ve amcası Sait Yıldırım gözaltına alındı. Olayın diğer şüphelileri olduğu belirtilen Ali Y. (22), Dilek Y. (27) ve Burhan Y.’de (36) Pendik’te gözaltına alındı. C.Y. ‘nin polise verdiği ifade ise  ”2012’de Ersin Yıldırım ile evlendiklerini, iki çocukları olduğunu belirterek, “Bir yıl önce aramızda şiddetli geçimsizlik başladı. 6 ay önce evden ayrılarak babamın yanına gittim.

Ailemle de bazı sıkıntılar yaşayınca sığınma evine geçtim. Olay günü annemin yüzüne biber gazı sıktılar. Eşim ve ağabeyi beni bir sandalyeye oturtarak işkence etti. Yediğim dayaktan bayıldım daha sonra ayıldığımda eşime beni hastaneye götürmesi için yalvardım” ifadelerini kullandı.

‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve kasten öldürmeye teşebbüs’ten sorgulanan Ersin Yıldırım ve Burhan Yıldırım tutuklandı; Sait Yıldırım, Ali Yıldırım ve Dilek Yıldırım ise adli kontrolle serbest bırakıldı.