Kadıköy Belediyesindeki İşçiler Grevi Sonlandırdı

0
622

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile Kadıköy Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanması nedeniyle işçilerin daha önce başlattıkları grev sona erdi.

- Reklam -

Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan, sözleşmedeki kabul edip tutanak altına aldıkları 70 maddenin dışındaki işçilerin ve kendilerinin kabul etmediği kalan 11 maddenin genel merkez yöneticilerince imzalandığını hatırlattı.

Bunu kabul etmediklerini belirten Arıkan, “Protesto ettik. 500 lira daha zam talep ettik, belediye başkan yardımcısıyla görüşerek bu konuda işçiye destek olmasını istedik. O da ‘Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı burada yok. Ben onunla görüşeceğim. Geldiğinde, elimden gelen tüm çabayı sarf edeceğim. Bütçemiz buna müsaitse alabilirsem alacağım bunu. Almak için her türlü çabayı göstereceğim’ sözünü verdi. 3 günlük grevdeki yevmiye ve sigorta kesintilerinin de olmamasını istedik. Bu konuda da olumlu yaklaştı. Eğer işçiye 500 lira talebimiz karşılanırsa belli bir noktaya gelmiş olacak. İşçinin de rıza gösterdiği bir nokta olacak, umarım o da gerçekleşir” diye konuştu.