İYİ Parti Kartal’dan 23 Nisan’la İlgili Skandal Açıklama

0
631

İyi Parti Kartal İlçe Başkanlığı, 23 Nisan’ın 100. yıl kutlamalarında CHP’nin Atatürk Anıtı’na çelenk koymasına ‘gayri resmi’ açıklamasında bulundu.

- Reklam -

İyi Parti Kartal İlçe Başkanlığı, 23 Nisan’ın 100. yıl kutlamalarında CHP’nin Atatürk Anıtı’na çelenk koymasına dair skandal bir açıklamaya imza atıldı. İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama, CHP Kartal İlçe Başkanlığı’nın Ulu Önder Mustafa Kemal’in Anıtı’na çelenk koymasını, ‘gayri resmi’ olarak tanımladı. Yapılan açıklamada ayrıca ; ”İYİ Partinin hiç bir neferi Türk Devletine karşı baş kaldırmamış ve kaldırmayacaktır.” sözleri gözlerden kaçmadı.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi;

”Kamuoyu açıklaması..

23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri için sosyal medyada İlçe Başkanlığımız için yapılan paylaşımlar hakkında açıklama gereği duyulmuştur.

Resmi ve Ulusal Bayramlarda Kartal Kaymakamlığı tarafından Bayram töreni protokol kitapçığı 1 hafta önceden programa katılacak tüm taraflara iletilir.

İlçe Başkanlığımıza Kartal Kaymakamlığı tarafından tören programı tebliğ edilmemiş olup yaptığımız araştırmada Corona virüsü salgını sebebiyle 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resmî törenlerin yapılmayacağını tespit ettik.

Cumhuriyet Halk partisi Kartal İlçe Başkanlığının çelenk koyma programı tamamen bilgimiz dışında, münferit bir organizasyon olup Gayri Resmidir.

İYİ Parti politikası gereği Turkiye Cumhuriyeti Devletinin Resmî törenlerde öngördüğü protokol kurallarına riayet etmektir. Şehir dışında bulunan İlçe Başkanımıza İçişleri Bakanlığı tarafından Kartal’ a dönüş için seyahat izni verilmemesine rağmen Devletin Resmî makamları üzerinden girişimlerimiz devam etmekte olup, Türk polisi ve jandarmasıyla karşı karşı gelmemek adına aklı selim tavrımızı muhafaza etmekte olduğumuz bir dönemden geçmekteyiz.

İYİ Partinin hiç bir neferi Türk Devletine karşı baş kaldırmamış ve kaldırmayacaktır. İYİ Parti hiç bir şart altında Gayri Resmî bir törene katılarak şer odakları tarafından Devlet karşıtı olarak gösterilemeyecektir.

İYİ Partinin bugünkü kutlu mücadelesi Devleti yönetenlerledir, Gazi Meclisin açılışının 100. yaşında Resmî Devlet töreni düzenlemeyenlerledir.

İYİ Parti Millet İttifakına sadıktır ve Devletimizi bu karanlık günlerden kurtarıncaya kadar da sadık kalacaktır. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı içerisine sızmış bazı odaklar İYİ Partiyi zayıf gösterme çabasına düşmüştür, ama şunu bilinizki ASLA başamayacaklardır.

Kamuoyuna Saygı ile duyurulur…”