İyi Parti Kartal Üyeleri İsyan Etti “Demokrasi Ofisi” Açtı

0
742

İyi Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nda delege seçimlerine sayılı günler kala İyi Parti Kartal İlçe Başkanlığı üyeleri olan bitene adeta isyan bayrağı açtı. 6 Kasım 2022 tarihinde yapılması planlanan delege seçimlerinin İlçe Başkanlığı binasında 30 m2 alanda yapılacağı iddiasının yankıları devam ederken, İyi Parti Kartal üyeleri ilçe başkanlığı’nda yapılan haksızlıklara karşı “Demokrasi Bürosu” kurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İyi Parti Kartal İlçe Başkan Adayı Zeki Arslan şu ifadelere yer verdi; “İyi Parti Kartal Sahipsiz mi? Koca Kartal’da salon kalmadı mı, 5.000 üyesi bulunan teşkilatı 30 m2 bir salonda delege seçmeye zorluyorsunuz?

Kendinizde olan üye listelerinin diğer başkan adayları ile niye paylaşmıyor zorluk çıkarıyorsunuz?

Saat 17:00’da ilçeyi neden kapatıyorsunuz?”

İyi Parti Kartal İlçe Başkanı adayı Taner Ercan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “06.11.2022 delege seçimi olacak. Bu seçimin kartal iyi parti ilçe binasında yapılmasının uygun olmayacağını iyi parti kartal ailesinin önem ve anlam taşıyan bu seçimin daha şeffaf bir ortamda huzur ve iyi bir seçim olması her üyenin hakıdır.”

Sosyal Medya üzerinden paylaşım yapan önceki dönem ilçe başkanı Fuat Onbaşılı’da;“2.500 – 3.000 üyenin geleceği bir delege kongresi 20 sandıkla 20 metrekarelik alanda yapılması planladığına göre zaten gerçekte kongre sokakta, kamusal alanda yapılacak demektir”

“Oy verme haklarını kullanmak amacıyla sokakta, ayakta ve soğukta bekleyecek yüzlerce partilimiz için sahra tuvaleti, su ve sıcak ikram, yağmur olasılığına karşı çadır, yaşlı ve engelli üyelerimiz için dışarı oy verme kabini ile oturtulacak alan talebimiz vardır.
Ayrıca, ambulans ve itfaiye (binada yangın merdiveni yok..!) bekletilmesi de önem arz etmektedir” 

“1- İyi Parti içerisinde yapılan tüm engellemeler için itiraz dilekçeleri.
2-Üyelerin mahalle bazında kayıtlarına karşı itiraz dilekçeleri.
3- Sahte üyelekler için itiraz dilekçeleri
4-Üyelikleri silinenler için itiraz dilekçeleri.
5-Delege başvuru dilekçeleri.
6-İkametgah belgelerinin çıktılarının alınması.
7-Seçim hilelerine karşı alınacak her türlü tedbir hizmetleri vb ofisimizde ücretsiz olarak karşılanacaktır.
Otokrasiye karşı zafer,Demokrasiye inananlarındır..!
Güçlü adil olanın yanındadır…!” ifadelerine yer verdi.