”İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Mukadder Gürcan’ın Kızı Kartal Belediyesinde İşe mi Başladı?”

0
7489

Seviyorum Uğur Mumcu‘yu mekanı cennet olsun. Şu sözü benim için slogan gibidir:
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.” Uzaktan bazı sesler duyuyordum ve o sesler yaklaştıkça birazdan bahsedeceğim konuyu gündemime almaya karar verdim.
Uzaktan gelen sesler bugünlerde yaklaşmaya başlayınca, gündem bir anda ” İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Mukadder Gürcan’ın kızı Kartal Belediyesinde işe mi başladı?
sorusuyla karşı karşıya kaldı.

- Reklam -

Bende bu sorulara cevap bulmak için Mukadder Gürcan Beyi aramadan önce birebir konuya hakim olan bazı kişilerle (isimleri bende  kalacak) görüşme gerçekleştirdim. Söylemek isterim ki kimseyi savunduğum, sakındığım falan yok neyse doğrular onları yazmayı tercih ederim. Mesela; İYİ Parti Kartal gazeteciliğimden hiç haz etmez.

Neyse efendim konumuza dönelim. İddalara karşılık görüştüğüm kişilerin kullandıkları cümleleri tek bir çatı altında toplarsam eğer şu ifadeler ortaya çıkıyor; ” İYİ Parti Kartal Belediye Meclis üyesi Mukadder Gürcan’ın sadece oğlu Yunus Gürcan Kartal Belediyesinde çalışıyor, kızının kesinlikle Kartal Belediyesinde çalışması söz konusu değildir.

Bu görüşmeleri gerçekleştirdikten sonra İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Mukadder Gürcan’ı aradım. Direk sorumu şu şekilde yönelttim ; Mukadder Bey, oğlunuzdan sonra kızınızın da Kartal Belediyesinde işe başladığı iddiaları var. İddialarla ilgili ne söylemek istersiniz? Mukadder Beyin cevabı şu yöndeydi: ”Katiyen böyle birşey söz konusu değil, yalnızca oğlum Kartal Belediyesinde çalışıyor.  O da Altınok Öz Beyin Başkanlığı döneminde çalışmaya başladı. Birileri bu tip iddialar ortaya atarak siyasi kaos çıkarmaya çalışıp bizleri yıpratma derdinler. Kartal’da herkes benim kardeşim ben vatandaşlarımıza meclis üyesi olarak hizmet için geldim. Hangi vatandaşın derdi varsa onları çözmeye çalışıyoruz. İYİ Parti’nin oyları yükselmeye devam ediyor  Bu tür iddialarla karşılaşmamız çok doğal. Partimizden sadece iki kişi Kartal Belediyesinde işi başladı.

Mukadder Beyin açıklamaları da bu şekilde.

Sevgiyle efendim…