İşte 2019’un En İyi Dizileri

0
127

2019 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yılın en iyi dizilerinin hangileri olduğunu merak edenler için kısa bir araştırma gerçekleştirdik. İşte sinema ve televizyon yazarlarından oluşan 10 kişilik FilmLoverss jürisinin gerçekleştirdiği listeye göre bakın kimler listeye girdi.

- Reklam -

Phoebe Waller-Bridge’in olağanüstü kalemiyle taçlanan Fleabag‘in 2. sezonu 2019’un En İyi Dizileri Listesi’nin tepesine neredeyse rekor sayılabilecek bir oyla otururken, 2019’da ilk sezonu yayınlanan diziler içerisinde alternatif çizgi roman uyarlaması Watchmen ve ismiyle müsemma Unbelievable arasında yaşanan rekabeti burun farkıyla Unbelievable kazandı ve listenin zirvesine yerleşti. Listede dikkat çeken bir başka unsursa Netflix’in iki listeye de toplamda sadece 3 dizi (Mindhunter, Sex Education, Unbelievable) sokabilmesi oldu. Amazon Prime’ın iki diziyle dâhil olduğu listelerde (Undone, The Boys), BBC (Fleabag), Apple TV+ (Servant), Disney+ (The Mandalorian), FX (Fosse/Verdon) ve AMC’nin (Killing Eve) birer dizisi kendisine yer buldu. Listeye en çok dizi sokmayı başaran network’se dört diziyle HBO oldu (Watchmen, Succession, Chenorbyl, Euphoria).

Listeyi oluştururken oy kullanan FilmLoverss Jürisi ise şöyle: Hasan Cömert, Murat Emir Eren, Selin Gürel, Ali Ercivan, Aslı Ildır, Aras Keser, Utku Ögetürk, Kaan Karsan, Deniz Tokgöz, Elçin Yahşi.